• Головна
  • Кому вигідно, щоб кількість зубрів, які мешкають на Волині лишалась невідомою? (ФОТО)
12:01, 15 січня 2013 р.

Кому вигідно, щоб кількість зубрів, які мешкають на Волині лишалась невідомою? (ФОТО)

Лісівники краю, екологи та журналісти зібралися в Звірівському лісництві аби полічити зубрів, які перебувають на території цього господарства, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Працівники Звірівського лісництва та його директор  Андрій Шпорук про приїзд екологів, громадських активістів та представників ЗМІ  були попереджені ще тиждень тому, однак зовсім не підготувалися до події. Навпаки, вели себе так, ніби делегація прибула неочікувано і без попередження.

Щойно  екологи та журналісти під'їхали до господарства, одразу виник конфлікт  між депутатом Луцької міської ради Сергієм Григоренком та директором Звірівського лісництва Андрієм Шпоруком, який тривав понад годину. Андрій Шпорук звинуватив Григоренка у наклепі, що  начебто директор лісництва під час минулого приїзду депутата попробивав шини в його авто. А зараз нібито Григоренко вимагає від нього гроші.

Коли ж суперечка все ж добігла кінця і опоненти згадали про мету зустрічі, виявилося, що ніхто не попіклувався про забезпечення транспорту для того, аби поїхати в ліс і порахувати зубрів.  Натомість журналістам, екологам та громадським активістам довелося більше години простояти на морозі у -18 градусів, спостерігаючи, як директор і депутат з'ясовують стосунки.

Через півгодини питання з транспортом  все ж вирішили.  На територію лісництва  приїхало 2 автомобілі та 2 санчат, запряжених кіньми. Присутніх поділи на 4 групи, які мали обстежити 4 різні території, аби знайти там зубрів і полічити їх кількість, бо точно де саме  знаходяться зубри, ніхто  з працівників лісгоспу не знав. Було лише відомо, що двоє зубрів перебувають на території величезного вольєру. Де інші – невідомо. Були лише здогадки – зубри можуть бути неподалік годівниць.

Дві групи на санях та дві на автомобілях майже 4 години їздили по лісу у пошуках найбільших тварин у Європі. За час пошуків вдалося підтвердити лише той факт,  що дійсно у вольєрі перебувають два зубри, також вдалося знайти 7 «лежанок» зубрів поблизу годівниць та свіжі продукти їхньої життєдіяльності.

Варто зауважити, що коли одна з груп,  побувавши на території вольєру, вирішила поїхати далі, то директор господарства відмовився закрити ворота вольєру, посилаючись на те, що зубрам уже пора виходити за межі вольєру, мовляв, годувати їх окремо не вигідно. Закривати вольєр  довелося представнику екологічної служби.

Потому одна з груп на чолі із  директором заповідника Шпоруком поїхали ще на одну територію, де, за словами останнього, два тижні тому вони бачили сліди зубрів. Однак, оглянувши ту ділянку, зубрів так і не знайшли.

За словами Шпорука,  зубри на територію лісництва приходять лише на зиму, де вони перебувають решту частину року, він не знає. Минулого року у господарстві налічили 22 зубри, потому з Вінницького лісництва закупили ще 5 особин. Тому в лісництві має бути 27 зубрів. Однак, коли представники пошукових груп заявили, що їх на території близько 10 - Шпорук сказав, що, мовляв, всі сліпі і не бачать що їх насправді понад 20 особин. Адже про це свідчать сліди зубрів.

Сергій Григоренко висловив думку, що минулого року зубрів лічили зовсім по-іншому, мовляв, лісники та екологи добряче пригостилися алкогольними напоями і  потому написали зовсім захмарну цифру - понад 50 особин.  Нібито 30 зубрів делегація знайшла, а потім  уже, перебуваючи «під мухою», повірила у слова директора, що на території господарства мешкають ще 20 зубрів. Цього року кількість зубрів, які нині знаходяться на території  Звірівського господарства, рахуватимуть протягом трьох днів.

Отож  Сергій Григоренко вирішив особисто переконатися у тому, як на Волині облікують зубрів. І запевнив, якщо вкотре лісівники не назвуть реальної цифри, то він звертатиметься до Президента України Віктора Януковича з проханням  звільнити з посади начальника лісового господарства Волинської області Богдан Колісника.

За словами Григоренка, Колісник перебуває на посаді уже 13 рік, але окрім того, що вдало «пригрівся» на посаді, нічого корисного для області не зробив.

Депутат розповів, що територія Звірівського лісництва – заказник місцевого значення, однак завдяки Богдану Коліснику на території господарства красується готель класу люкс на 4 кімнати. Подейкують, що на стінах фойє VIP-готелю красуються голови зубрів, оленів та інших волинських тварин.  Поблизу готелю побудована «фінська баня»,  спроектована у Фінляндії та побудована за фінським зразком.

Варто зауважити, що не кожен пересічний волинянин зможе відпочити у готелі, адже доба перебування у ньому коштує ду-уже орого. Таке задоволення можуть собі дозволити лише мисливці із великим достатком, себто друзі-чиновники Богдана Колісника або ж заможні іноземці.

Ще один факт, який обурив громадськість: Звірівське господарство – об’єкт державний, однак доступ до нього відкритий не для кожного.  Ворота у лісництво відкриваються лише для «обраних» і за попередньою домовленістю.

Тож як би там не хотілось дізнатись правду про реальну кількість зубрів, які лишились на території Волині, це практично неможливо. Проблема не лише в тому, що тварини мігрують з місця на місце, а й у тому, що місцеві лісівники намагаються ввести громадськість в оману. Насправді ж ніхто достеменно не знає, скільки зубрів мешкає у Звірівському ЛМГ. Тим часом їх кількість все меншає і меншає, про що свідчать поодинокі знахідки залишків тіл дорослих особин, які лишають по собі браконьєри. 

зубри1

зубри1

 зубри2

 зубри3

 зубри4

 зубри5

 зубри6

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...