• Головна
  • У Луцьку відбувся вечір пам’яті видатного краєзнавця Олександра Цинкаловського
12:03, 16 січня 2013 р.

У Луцьку відбувся вечір пам’яті видатного краєзнавця Олександра Цинкаловського

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся камерний захід, присвячений 115-річниці від дня народження і 30 –й річниці смерті професора Олександра Цинкаловського – історика, етнографа та археолога. Вечір проходив під девізом – «Його життя – це плідна праця».

Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

В першу чергу на заході були присутні працівники музею, а також учні 3-ї та 25 –ї шкіл, що відвідують історико-краєзнавчий та етнографічний гуртки. Після невеликого представлення особистості Олександра Цинкаловського музейним працівником Тамарою Садовник, вона детально ознайомила всіх із фотодокументальною виставкою, присвяченою діяльності археолога.

«Олександр Цинкаловський народився у Володимирі- Волинському, і саме тому чимало його досліджень належать рідному краю. І у нас в музеї є фонд, присвячений етнографу, що налічує не лише його праці, а й дослідження сучасників, які присвячені діяльності археолога, - наголосила Лариса Граб, що брала також активну участь у підготовці заходу. Варто зауважити, що О. Цинкаловський у своїй діяльності написав близько 300 наукових праць. Серед найбільш відомих «Княжий город Володимир», видана у Львові у 1935 році. Та фундаментальною його роботою є краєзнавчий словник «Стара Волинь і Волинське Полісся», виданий у Канаді, Вінніпезі у 1983- 1984 роках. Естафету у своїй діяльності археолог передав ДП «Волинські старожитності», - повідомила Тамара Садовник.

Особливу увагу під час історичної години привернув артефакт – мідна посудина XIII століття, знайдена у Володимирі в урочищі «Замочок». На сьогодні вона перебуває в експозиції відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею.

На завершення Тамара Садовник пригадала слова Михайла Михайловича  Кучинка, що разом із Олександром Цинкаловським видав низку праць: «Найменша його заслуга в тому, що він зібрав, зафіксував всі події нашого краю від найдавніших часів до сьогодення!»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...