• Головна
  • Особливість Волинської області
Реклама
10:16, 9 січня 2013 р.

Особливість Волинської області

Реклама

На Волині 130 річок та більше 220 озер. Причому майже всі озера карстового походження, розміщені вони таким чином, що утворюють групи-сузір'я невеликих розмірів.

Волинській ландшафт був утворений під впливом льодовика. Конечні морени льодовика пролягли через половину всієї області. Саме тому не рідко в ландшафті можна зустріти піщані дюни та пагорби, крім того пісок є домінуючим компонентом ґрунту в північній обласній частині, а також необхідно зауважити, що на території Волині дуже велика кількість боліт, річок та озер.

Особливість Волинської області – величезні лісові масиви (пущі), котрі простягаються на десятки кілометрів. Переважно ліси соснові, але має місце бути і Цуманська пуща (вона є новоствореним національним парком), в якій значна частина зайнята дубовими насадженнями, що для території Полісся зовсім нехарактерно.

Лісові масиви, мала заселеність, болота, дикі лісові озера – по дитячому незаймана природа.

На Волині розташовано 3 національних парки (Прип'ять-Стохід, Шацькі озера, Цуманська пуща), крім того в області є Черемський заповідник та дуже багато пам'яток природи і заказників.

На Волинському Поліссі також не мало історичних пам'яток. Багато з них були створені ще за часів неоліту. Велика кількість риби та дичини були привабливими для древніх людей, крім того, однією з причин уваги зі сторони перших людей була присутність кременю. А його дуже багато в північній частині області.

Кургани, давні стоянки. Крім того, нещодавно біля Хрінниківського водосховища були знайдені залишки готського капища (відомо, що декілька століть готи панували на території сучасної Волині).

Якщо ви плануєте похід по Волині, не забудьте купити рюкзак який буде вам зручний. Крім того треба вибрати і купить палатку, щоб в ній спати вночі. Також не зайвими будуть термоноски з функцією відводу поту.

Під час Першої світової війни через Маневицький район проходив удар на місто Ковель, з цих причин в місцевому лісі сховано дуже багато таємниць, деякі з них краще не ворушити.

Неподалік від села Червища (де був розташований Червищанський плацдарм), на острові серед заплав Стоходу сховався цілий форт. Стохід розходиться на велику кількість русел з островами, загальна ширина яких досягає 2 км.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...