• Головна
  • ДКП «Луцьктепло», попри збитки, потайки від громади витрачає десятки тисяч гривень на приватну охорону
13:01, 23 січня 2013 р.

ДКП «Луцьктепло», попри збитки, потайки від громади витрачає десятки тисяч гривень на приватну охорону

Віднедавна головне адмінприміщення ДКП «Луцьктепло» охороняє не тільки Державна служба охорони, а й приватна фірма ТзОВ «Кон-Лекс».

Всім відомо, що охорона об’єктів коштують недешево. Однак питання полягає в іншому – навіщо збитковому комунальному підприємству (на якому після 90-х і красти особливо вже немає що) - охорона. Тож інтернет-видання «Під прицілом» спробувало з’ясувати у скільки обходиться утримання приватної охорони такому збитковому підприємству, як ДКП «Луцьктепло». Разом з тим постає питання, від чого так посилено охороняють адмінприміщення, де розташовується державне комунальне підприємство.

Справа в тім, що кремезних охоронців відвідувачі почали помічати зовсім нещодавно. Власне не типових сторожів передпенсійного віку, а молодих підкачаних хлопців, по яких одразу помітно хорошу фізичну підготовку. Сьогодні ж на ринку праці можна зустріти безліч оголошень про вакансії охоронців. І якщо це не структура, яка шукає фактичного сторожа, то роботодавці все-ж таки зазначають що пропонують хорошу високооплачувану роботу колишнім силовикам або ж особам, які мають відмінну фізичну підготовку. Власне тільки таких працівників набирають у приватні охоронні фірми. Таким чином, для багатьох стало показником визначенням статусу компанії – наявність приватної охорони, себто молодих спортивних хлопців, які і виглядають презентабельно, і слідкуватимуть за правопорядком на території об’єкту.

В той же час, послуги приватної охоронної фірми коштують дещо дорожче, аніж оплата роботи кількох власних сторожів. Зокрема, нам вдалось дізнатись що на ринку охоронних послуг Луцька діє низка приватних структур а також Державна служба охорони. Щодо цінової політики, то в середньому година роботи посту коштує в межах 15-20 гривень. Щоправда Державна служба охорони просить за свої послуги аж 26 грн/годину. Методом елементарних математичних розрахунків, можна підрахувати скільки обійдуться послуги замовної охорони, якщо об’єкт потребує цілодобового нагляду.

Тож, аби ваш об’єкт охороняли співробітники ДСО вам доведеться викладати щодня 624 гривні, щомісяця – понад 18 тисяч гривень, щороку – понад 220 тисяч гривень. В той же час послуги приватної фірми дешевші.

Наразі на ДКП «Луцьктепло» працює приватна охоронна фірма «Кон-лекс». Ми з’ясували, що вартість послуг охорони тут коштує 15!!!! гривень за годину. Методом тих же математичних розрахунків ми підрахували, що в день послуги цієї фірми обійшлися б замовнику у 360 гривень, протягом місяця довелося б сплатити 10800 гривень. Таким чином, за рік фірмі-клієнту доводиться витрачати більше 130 тисяч гривень!

Сума по-правді не маленька, тим паче для такого збиткового підприємства, як ДКП «Луцьктепло», окупність тепломереж якого складає всього 72%. Тож, як не крути а для такого підприємства утримання приватної охорони – неабиякий фінансовий тягар.

Тож постає питання, де у бюджетному гаманці державного комунального підприємства, в якому «власні діри не латані», знаходяться кошти на приватну охорону. Більше того, цікавим є й те, що і від чого так посилено охороняють силовики «Кон-лексу» на території ДКП «Луцьктепло». Варто зауважити також, що приватна охорона сидить так би мовити на «ресепшині» - при вході в адмінприміщення, або так званому «головному офісі» тепловиків.

Якщо ж комунальне підприємство охороняє приватна фірма, то відповідно на це повинні витрачатись кошти з балансу самого підприємства. У зв’язку з тим, що ДКП «Луцьктепло» живе за кошти, які сплачують лучани за опалення, то відповідно частина цих коштів йде власне на утримання приватної охорони. Разом з тим, ще в жодному обґрунтуванні тарифів не значилось статті, як наприклад «послуги приватної охорони для комунального підприємства». Таким же чином, там можна було б прописати і «послуги клінінгової служби» і т.д і т.п.

Тож стає зрозумілим, що керівництво ДКП «Луцьктепло» використовує кошти споживачів на подібні, так звані «додаткові послуги» - не з власної ж кишені вони оплачують приватну охорону свого робочого місця Ми спробували з’ясувати це у керівництва ДКП «Луцьктепло». Проте директора цього підприємства Олександра Киричука дуже тяжко виловити, а його «права рука» - перший заступник Дмитро Дубняк на словах був не проти дати кореспонденту інтернет-видання «Під прицілом» коментар, однак хвацько підіслав журналісту свою помічницю, яка назвалась Тетяною Віталіївною. Як виявилось молода жінка, за її словами, незабаром стане керувати окремою прес-службою ДКП «Луцьктепло». Мовляв саме на неї покладають місію «зробити ДКП відкритим для ЗМІ та громадськості». Таким чином, переконуючи у своїй компетентності в комунальних питаннях, вона повідомила, що за послуги приватної охорони «Луцьктепло» сплачує всього лишень 2000 гривень і це навіть вони економлять. За словами представниці державного комунального підприємства, якби вони користувались послугами ДСО – ця сума була б набагато більшою. Тож послуги приватної охорони обходяться для «Луцьктепло» дешевше, а це дозволяє економити внутрішні ресурси.

Однак з логічної точки зору, робота чотирьох охоронців, які працюють по двоє у дві зміни вимагає відповідної оплати праці. З огляду пропозицій на ринку праці можна зробити висновки, що охоронцям пропонують в середньому 1200-1500 гривень зарплатні. Однак, здебільшого працівники приватної охоронної служби отримують більшу зарплатню, за рахунок того, що працівників підбирають досить ретельно. Здебільшого це молоді силовики у відставці або чоловіки зі спортивною підготовкою. Тож коштують послуги таких «фахівців» і того більше.

З огляду на це, можна зробити висновки, що співробітниця ДКП «Луцьктепло» Тетяна Євгенівна свідомо лукавила перед журналістами, переконуючи, що послуги приватної охоронної служби «Кон-лекс» обходяться для збиткового підприємства дуже дешево.

Проте, співставивши усі факти, доходимо до висновку, що насправді приватна охорона вимагає значних бюджетних витрат. Разом з тим, постає питання що так посилено охороняє керівництво ДКП «Луцьктепло» на території адмінприміщеня. Та ж Тетяна Євгенівна повідомила, що у свій час, місцеві нероби та наркомани позарились виносити з підприємства метал, тож тепловики були змушені найняти приватну охорону, аби ті стерегли матеріальні цінності «Луцьктепла».

PS: Можливо, приватна охорона ТзОВ «Кон-Лекс» дійсно обходиться дуже дешево. Але тоді напрошується думка про дешевий сир. І постає логічне питання – чим розраховуватиметь за цей сир ДКП «Луцьктепло»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...