• Головна
 • Як перевірити кваліфікацію юриста?
Новини компаній
12:02, 16 січня 2020 р.

Як перевірити кваліфікацію юриста?

Новини компаній

Знайти профільного, досвідченого адвоката - це завдання, до виконання якого треба підходити підготовленим. Не можна навмання зателефонувати першому ліпшому фахівцю. Адвокат Києва - це ще не гарантія виграної справи, правника також необхідно перевірити.

Навіщо адвокат отримує ліцензію і що це таке?

Адвокатська ліцензія - це документ, який підтверджує рівень кваліфікації юриста. Вона дозволяє представляти інтереси підзахисних на основі договору надання послуг, без заповнення додаткових паперів.

Щоб отримати ліцензію адвоката потрібно:

 1. Здобути повну вищу освіту (бакалавр і магістр).

 2. Мінімум 2 роки пропрацювати після закінчення освіти за спеціальністю.

 3. Отримати допуск до іспиту (пройти перевірку документів і здоров'я).

 4. Здати іспит.

 5. Пройти стажування у більш досвідченого адвоката.

 6. Прийняти присягу.

Також адвокатом не може бути людина з психічними розладами (в тому числі хвора на алкоголізм) або непогашеними судимостями.

Як перевірити адвокатську ліцензію?

Дані про адвокатів і стан їх ліцензій знаходяться у відкритому доступі в Інтернеті. Для того, щоб перевірити правника, не потрібно відправляти спеціальні запити. Дізнатися про наявність чи відсутність ліцензії можна декількома способами:

 1. На сайті Ради Адвокатів України.

 2. Через сторонні пошуковики.

 3. Через Телеграм за допомогою пошукових роботів.

Для того, щоб отримати дані за ліцензією, клієнту потрібно знати тільки прізвище, ім'я та по батькові фахівця. Крім актуальності дозволу на ведення юридичної діяльності клієнт також отримає інформацію про дисциплінарні стягнення, особливі посади спеціаліста і інших важливих професійних відомостях.

Які документи повинні бути у доброго адвоката?

Адвокат - це процесія, в якій доводиться постійно вдосконалюватися, вивчати щось нове. Законодавча база змінюється кожен день, і залишатися постійно «на протязі» складно. Щоб переконатися в професіоналізмі правника потрібно звернути увагу на наявність у нього ряду документів:

 1. Диплома про вищу освіту з хорошого університету. В Україні особливо цінуються Київська, Харківська, Львівська та Одеська правові школи.

 2. Ліцензію адвоката.

 3. Диплома або сертифіката, що підтверджує рівень знання іноземної мови фахівця.

Також існує ряд додаткових паперів, без яких може працювати професійний юрист, але які стануть прекрасним доповненням до описаних вище наведених документів.

В першу чергу це:

 1. Сертифікати про закінчення профільних курсів.

 2. Дипломи з науково-практичних конференцій.

 3. Сертифікати з правових зустрічей і виставок.

 4. Наукові публікації в сфері права.

 5. Грамоти, дипломи та листи подяки з державних структур за надання правової допомоги або тематичних консультацій.

Якими навичками володіє досвідчений юрист?

Досвідчений юрист повинен мати не тільки вищу освіту і ліцензію, але і ряд інших корисних навичок, які допоможуть йому ефективно виконувати свою роботу. 

Фахівці порталу uristy.ua підготували список найважливіших якостей сучасного фахівця в сфері права.

При спілкуванні з адвокатом варто звернути увагу на:

 1. Вміння комунікувати. Якщо людина постійно перебиває, більше говорить про себе, а не про справу, він навряд чи зможе грамотно провернути його в суді.

 2. Здатність швидко знаходити інформацію. Від юриста не потрібно знати напам'ять всі закони, але він зобов'язаний орієнтуватися в нормативній базі і вміти шукати потрібні документи.

 3. Навик викликати прихильність до себе. Адвокат повинен вміти спілкуватися не тільки з клієнтом, але і з суддею, свідками, державними органами. Важливо, щоб фахівець не тільки подобався тому, хто йому платить, а й умів сподобатися оточуючим.

 4. Акуратність і уважність. Професія адвоката щільно пов'язана з документами, які вимагають ретельного аналізу і перевірки. Юристом не може бути людина, яка недостатньо посидюча і уважна для цієї роботи.

Спеціалізованого правника краще тримати під рукою, тому пошуки краще почати заздалегідь. Щоб процес увінчався успіхом, потрібно звернути увагу на ліцензію, папери адвоката, а також на професійні навички.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...