• Головна
  • На Волині відтепер родовище базальту використовуватимуть лише законно?
09:52, 25 січня 2013 р.

На Волині відтепер родовище базальту використовуватимуть лише законно?

Прокуратура запобігла незаконному використанню родовища базальтів, - йдеться на сайті держустанови.

Волинська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері провела перевірку додержання в області вимог законодавства про охорону надр.

Перевірка виявила факт порушення Волинською обласною радою статті 17 Кодексу України про надра при наданні одному із суб’єктів господарювання гірничого відводу для розробки Малоосницького родовища базальтів, яке розташоване на території Маневицького району Волинської області.

Рішенням Волинської обласної ради підприємству надано гірничий відвід площею 58,5 га для розробки родовища базальтів упродовж 17 років. На підставі цього рішення обласною радою видано акт про надання гірничого відводу як на родовище корисних копалин місцевого значення.

Однак, як встановлено прокурорською перевіркою, згідно з даними Державної комісії України по запасах корисних копалин, базальти Малоосницького родовища належать до корисних копалин загальнодержавного значення. Гірничі ж відводи для розробки таких корисних копалин надаються Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України.

Незаконне рішення Волинської обласної ради Волинською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері опротестовано.

У зв’язку з тим, що протест прокуратури депутатами облради задоволений не був, Волинський міжрайонний прокурор із нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері звернувся із позовом до Волинського окружного адміністративного суду.

Рішенням суду позов прокурора задоволено в повному обсязі, незаконне рішення обласної ради скасовано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...