12:01, 30 січня 2013 р.
Кіпріоти, які «поклали око» на Волинські торфовища, показали своє обличчя (ВІДЕО)
На засіданні Комісії з екології посадовці розглянули питання про надання торфових угідь, ТзОВ «Зелена Енергія В», які розташовані на території Любешівського р-ну, яке в подальшому має бути прийняте на черговій сесії Волиньради, - повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Разом з тим, депутат Верховної Ради Анатолій Вітів зацікавився станом навколишнього середовища і що з ним станеться після втручання «Зеленої Енергії В» у волинські родовища торфу. На його питання ген-директорка пояснила, що наразі фірма буде займатися лише вивченням, і подальші дії будуть визначені результатами досліджень. Ліцензію на відповідну діяльність «столичній» фірмі надано на 5-ть років, під час яких контролюючі органи визначать, чи діяльність товариства таки має негативний вплив на волинські землі.
Також на засіданні зауважили, що фірма зареєстрована в Україні всього рік тому. ЇЇ засновниками є чотири Кіпрські компанії. Однак, як стверджує генеральний директор ТзОВ «Зелена Енергія В» безпосередньо акціонерами товариства є українці, а не кіпріоти. Тож гендиректор фірми намагалась переконати чиновників та депутатів у тому, що кошти до кіпрського офшору не доходять. Також жінка повідомила, що згідно чинного законодавства всі податки зазначеною фірмою будуть сплачуватись вчасно. Однак ніхто не зауважив, що компанія столична, тож далеко не всі основні податки будуть сплачуватись до місцевих бюджетів.
Волинські депутати зауважили лише на тому, що товариство мало б зареєструвати окрему філію у Волинській області, що дало б можливість сплачувати основні податкові зобовёязання до обласного бюджету. Попри це ніхто з депутатів не поцікавився тим, який досвід здобула компанія у даній галузі промисловості всього за рік свого існування і на який інвентар і техніку вони витратять свій статутний капітал. Щодо останнього, то варто зауважити, що у статутному капіталі ТзОВ "Зелена Енергія В" перебуває всього 305 тисяч гривень. Окрім цього, ніхто не зумів уточнити в представників товариства скількох людей вони збираються забезпечити роботою та скільки загалом вони планують вивезти торфу з волинського Полісся і хто контролюватиме обсяги добування.
Члени комісії відповідне рішення розглянули та прийняли. Подальшу долю даного питання депутати Волинської обласної ради вирішать вже на черговій сесії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...