• Головна
  • КРОК ДО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
17:18, 6 лютого 2013 р.

КРОК ДО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

06 лютого під час стартував проект “Створення умов для якісного рівня діяльності ОСН у м. Луцьку”. Про це повідомили на прес-конференції, що відбулася сьогодні у приміщенні коворкінг-центру “Репортер”. Проект реалізовується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах програми “Громадянське суспільство та належне врядування”.

Орган самоорганізації населення — це специфічні утворення, що поєднують у собі риси як органу публічної влади, так і громадської огранізації. Такий орган потрібен як місцевій владі, так і громадськості. Адже він допомагає задовольнити суспільний інтерес жителів, дійти до влади зі своїми проблемами та потребами, а також здійснити громадський котроль за діяльністю влади та інших постачальників різноманітних послуг. Іншими словами, ОСН допомагають зібрати інформацію про наявні проблеми, донести її необхідним структурам та перевірити хід та якість їхнього вирішення.

Під час прес-конференції керівник проекту Ірина Гайдучик повідомила, що в межах проекту буде створено Ресурсний центр для ОСН, який увійде до Всеукраїнської мережі Ресурсних центрів для органів самоорганізації населення. Центром буде забезпечуватися надання інформаційних, консультаційних, методичних та інших видів послуг зі створення та організації роботи нових ОСН.

“В Одесі ми на яскравих прикладах побачили, що об'єднавшись, та організувавши свої дії, громада може вирішувати чималий спектр питань. Та у Луцьку мало хто з пересічних жителів знає, що таке ОСН. У той час, цей орган, створений у формі юридичної особи, має широке коло повноважень”, — розповіла Ірина.

Необхідність подібних громадських ініціатив підтримали запрошені учасники заходу: Олексій Орловський (директор Програми “Громадянське суспільство та належне врядування” МФ “Відродження”, м.Київ), Роман Бондарук (депутат Луцької міської ради, голова постійної комісії Луцької міськради з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження), Петро Лавринюк (президент Волинського Інституту Підтримки та Розвитку Громадських Ініціатив), Петро Гоцалюк (голова Асоціації регіонального розвитку) та інші.

Ініціатори проекту вірять, що розвиток діяльності ОСНів не тільки сприятиме відстоюванню інтересів громади, а й підвищить розуміння жителями міста того, що коли наші інтереси відверто ігнорують, ми маємо право діяти, при чому діяти на законних засадах.

Консультації надаватимуться консультантами проекту понеділок, суботу 09:00-14:00, вівторок-п'ятниця з 09:00-17:00 в приміщенні Ресурсного центру для ОСН та тел. 78-59-52

 DSCN0427

 oAO_g7Vx26A

 wbtIFM9PfBQ

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...