• Головна
  • Роботи кількох десятків художників різних поколінь зібрала виставка у Луцьку
10:02, 7 лютого 2013 р.

Роботи кількох десятків художників різних поколінь зібрала виставка у Луцьку

Виставка «Акварелі» відкрилась 6-ого лютого у Галереї Мистецтв Волинської обласної національної спілки художників України (ВОНСХУ), зібравши роботи більше 20-ти митців різних поколінь з Волинської, Рівненської, Львівської областей.

Так, своєрідна виставка «Акварелі», яку презентували в Галереї Мистецтв 6-ого лютого, представила 80 робіт, виконаних технікою акварель, авторства художників з західної України. Триватиме вона не менше трьох тижнів.

Голова ВОНСХУ Володимир Марчук зазначив, що особливістю виставки є те, що великі виставки робіт аквареллю були ще років 20 назад, за радянської влади. «Я не чув, щоб в останнє десятиліття проводили такі виставки акварелі. Раніше більше уваги приділяли, каталоги видавали... в нас тепер ця техніка не дуже популярна, хоча у всьому світі вона користується увагою», - зазначив Марчук

В експозиції представлені роботи західної України: Львів, Рівне, Дубно, Луцьк, Ковель. У ній взяли участь 22 художники, які надали рівно 80 робіт. Виставка «Акварелі» не має чітко окресленої тематики картин, тут зібрані різні роботи: натюрморти, портрети, пейзажі, абстракції тощо.

 «Роботи всі великі, тут немає маленьких. Як сказав один аквареліст, що маленьку акварель не можна малювати, вони повинні бути більшими – півметра й більше», - розповів пан Володимир. Він також зауважив, що 90% митців, які представили свої роботи на виставці, займаються аквареллю вже давно. «Можна сказати, що це є ретроспективна виставка, бо я долучив роботи і старших художників, які колись займалися, активно колись виставляли в Києві на виставках республіканських свої акварелі. Тут є навіть і роботи покійного Байдукова(Олександр Байдуков, Заслужений художник України з 1989 року – «ВН»), нашого народного художника, він теж аквареллю багато займався».

 Володимир Марчук зазначив, що дуже цікаво зараз порівняти старі й нові роботи: «Тут я так дивлюсь, що їх (робіт старших художників – «ВН») дивляться більш технічно, і зовсім по-іншому, навіть сприймається. Тоді не було впливу Інтернету, масової такої культури, що простежується у сучасніших роботах». Голова ВОНСХУ зауважив, що дуже добре, що на виставці таким чином зібралися художники різних поколінь. Так, на виставці «Акварелі» також представлені роботи студентів, які навчаються в Інституті Мистецтв.

«Їм потрібно дати шанс виставитись теж. Подивитись, порівняти себе», - каже Володимир Марчук.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...