• Головна
  • Волинь хочуть зняти з «газової голки» і «посадити» на біопаливо
14:02, 11 лютого 2013 р.

Волинь хочуть зняти з «газової голки» і «посадити» на біопаливо

У Луцьку представили проект згідно якого планується запровадити виробництво електроенергії з біопалива

Складову Національного проекту «Енергія природи» - «Енергія біомаси» представили волинянам у День депутата обласної ради 8 лютого. Розповісти про проект, який має на меті замінити традиційні джерела енергії, до Луцька приїхали представники Державного підприємства «ГрінЕнерго».

Реалізувати проект планують у Волинській, Рівненській та Сумській областях. Проект полягає у вирощуванні верби та спалюванні її на теплових електростанціях. Для вирощування цієї культури підходять і землі, які не придатні для класичного землеробства. Зокрема, передбачається, що будуть задіяні землі Любомльського, Камінь-Каширського, Любешівського, Ратнівського, Старовижівського, Маневицького і Ковельського районів.

За проектом планується побудова нових теплоелектростанцій в мікрорайоні «Сільмаш» у Ковелі та у Любомлі. Передбачається і модернізація котельні у Луцьку на вулиці Боженка, 34. Представники ДП «ГрінЕнерго» запевняють, що спалювання біомаси на навколишнє середовище впливає значно менше, аніж спалювання природного газу:

- При спалюванні природного газу ми отримуємо викид вуглецю до 500 мг/м3 повітря. Тобто ми нічого не очищуємо, а тільки додаємо вуглекислого газу. Коли ми спалюємо вербу, то вона за момент виростання, 1-2 роки, вбирає в себе стільки вуглецю, скільки віддає в момент спалювання. Тобто вона дотримується балансу. При спалюванні біомаси ми отримуємо 140 мг/м3 повітря вуглекислого газу, а це втричі нижчі викиди в атмосферу, - переконують представники держпідприємства.

Розрахункова вартість проекту складає 1 мільярд 205 мільйонів гривень. Реалізувати його розробники сподіваються за рахунок інвестиційних коштів.

Якщо ж проект таки вдасться реалізувати, то це дасть більше 180 нових робочих місць. Окупитись проект, за підрахунками розробників, має не менш ніж за 4 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...