• Головна
  • Студенти медколеджу стали заручниками власниці вишу
11:04, 15 лютого 2013 р.

Студенти медколеджу стали заручниками власниці вишу

Батьки студентів Володимир-Волинського медико-технічного колледжу, ліцензію якого 29 листопада 2012 року анулювала Державна інспекція навчальних закладів України, не можуть забрати документи і перевести дітей навчатися в інший коледж. Про це повідомляє «Волинь-нова»

Батьки студентів коледжу стурбовані ситуацією, що виникла в навчальному закладі і не розуміють, чому власниця приватного вишу Надія Стеценко відмовляється видавати документи і чому вони мають платити за навчання у січні, коли ліцензії на навчальну діяльність заклад так і не має.

За словами Надії Стеценко, керівництво закладу сподівається, що суд задовольнить апеляцію, яку вони подали аби оскаржити рішення державної інспекції.

Однак батьки навіть у разі отримання позитивного рішення суду, не бажають, щоб їх діти продовжували навчання у стінах коледжу. Батьки першокурсників не розуміють чому винаймаючи дітям житло, повинні ще й сплатити 4 тисячі гривень благодійного внеску, які, за словами директора закладу, йдуть на покращення матеріально-технічної бази коледжу та внутрішні роботи в гуртожитках. Разом з тим, щомісячна оплата навчання сягає 650- 800 гривень, віднедавна скасували обов’язкову страховку у розмірі 2000 гривень. Аби отримати залік, студенти часто змушені працювати на будівельних або підсобних роботах. За словами Надії Стеценко, студенти самі пропонують допомогти, коли бачать, як вона особисто розвантажує дошки.

Серед інших претензій, висловлених батьками до навчального закладу, згадувався минулорічний випадок, коли диплом випускнику видали лише після втручання прокуратури. Нарікали, що випускників цього медколеджу не хочуть брати на роботу. Оскільки Надія Стеценко всі закиди заперечувала, батьки вирішили приїхати через два тижні й забрати академдовідки.

Згідно з Законом «Про вищу освіту» будь-який виш зобов’язаний на першу вимогу видати студенту не лише академдовідку, а й інші документи. Це підтвердила і заступник начальника обласного управління освіти Валентина Загрева.

У Луцькому, Ківерцівському, Ковельському та Львівському медколеджах готові прийняти на навчання студентів із Володимира-Волинського. Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 2688л від 6 грудня 2012 року директори цих навчальних закладів отримали доручення «вжити заходів щодо продовження навчання студентів приватного вищого навчального закладу «Володимир-Волинський медико-технічний коледж» за програмами підготовки молодших спеціалістів зі спеціальностей 5.12010101 «Лікувальна справа», 5.12010102 «Сестринська справа», 5.12020101 «Фармація» за денною формою навчання в інших вищих навчальних закладах регіону».

Як розповіли директори Луцького й Ковельського медколеджів, до них щодня звертаються батьки володимир-волинських студентів із проханням про допомогу. Відтак вже формують списки бажаючих навчатися, збирають заяви батьків, за якими Міністерство освіти та Міністерство здоров’я мають збільшити кількість ліцензованих місць, що дасть можливість перевести студентів із Володимир-Волинського медколеджу. Затримка лише за академдовідками, які не хоче видавати Надія Стеценко.

Протягом перших двох тижнів лютого батьки постійно їздять у коледж із проханням видати документи на дітей. Дійшло до того, що батьки затримували Надію Стеценко на вулиці біля машини і викликали міліцію, коли вона відмовлялася видати довідки, які, за словами завуча Людмили Скоцик, уже виписані.

Нині причиною відмови у видачі академдовідок у медколеджі заступник директора Володимир Сасюк назвав те, що 8 лютого 2013 року Волинський окружний адміністративний суд за позовом медколеджу до Міністерства освіти своєю ухвалою призупинив дію пункту 8 наказу Міносвіти від 6 грудня 2012 року «до ухвалення рішення у даній справі». Помічник судді у цій справі Олексій Кириченко роз’яснив:«Ми призупинили дію цього наказу в частині дії ліцензії для того, щоб ті діти, які ще вчаться, могли продовжувати своє навчання. Ця ухвала стосується лише права навчати дітей, а якщо хтось із батьків не хоче навчати там свою дитину, то примусити його ніхто не може».

Отже, видачу документів батькам затримують незаконно. До того ж Міністерство освіти готує апеляцію до Львівського апеляційного суду щодо ухвали обласного адмінсуду.

У Міністерстві освіти у разі відмови видати академдовідки батькам студентів порадили звернутися до суду з позовом на власницю медколеджу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...