• Головна
  • На сесії Луцької міської ради очікують «перепалку» з туристичного питання
10:02, 25 лютого 2013 р.

На сесії Луцької міської ради очікують «перепалку» з туристичного питання

Назву міжнародного туристичного маршруту «Шлях Гедиміновичів» на думку окремих депутатів Луцької міської ради потрібно перейменувати

Про це стало відомо 22 лютого під час засідання постійної депутатської комісії з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва. 

Депутати розглядали проект рішення про «Про ініціювання створення Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів». Нагадаємо, що в Україні хочуть створити туристичний маршрут замками династії Гедиміновичів. 

Наміри про участь у проекті надати десять міст, село, селище, дев'ять заповідників і Державний історико-культурний заповідник «Пересопниця». 

«Цим проектом рішення ми пропонуємо створити новий туристичний продукт. Туристи повинні почути про якийсь продукт і отримати його. Проект має на меті створити туристичний маршрут пам’ятками архітектури Литовської доби», - зазначила начальник відділу розвитку туризму управління міжнародного співробітництва та туризму міської ради Наталія Бунда. 

У майбутньому до туристичного маршруту хочуть залучити Литву, Польщу та Білорусь, аби туристи виїжджаючи наприклад, з Литви, завершували свою подорож у Камінці-Подільському. Такого «литовського» маршруту, зі слів Бунди, немає ні в Україні, ні у Європі. 

Для того, що спільно діяти, міста хочуть утворити Асоціацію, яка і керуватиме маршрутом. Таким чином, зі слів Наталії Бунди, Луцьку буде легше вийти на туристичну мапу Європи і привабити туристів. 

Зі сторони міської влади необхідно залучити кошти для розробки кількамовного сайту, виготовлення логотипу, поліграфічної продукції. Конкретна сума поки що невідома, адже немає чітко визначеної кількості учасників Асоціації. 

Ідею створення туристичного маршруту депутати підтримали. А от щодо назви – засумнівалися. 

«Сама ідея прекрасна. Продукт туристичний прекрасний. А от оформлення треба додумати. Коли ми присвячуємо якийсь такий грандіозний проект періоду окупації України Литвою – це тягне за собою логічне питання: ми можемо відображати і 40-ві роки і відповідним чином будемо робити продукт «Шлях Гітлера?» чи «Шлях Сталіна?», - зауважив депутат Юрій Вега. 

Члени комісії погодилися, що питання може викликати суперечку як у Луцькій сесійній залі, так і залах інших областей Західного регіону України. Відтак порадили відділу розвитку туризму управління міжнародного співробітництва та туризму міської ради придумати більш нейтральну назву.

Довідка

Гедиміновичі — династія великих князів Литовських у 1341–1572 роках і загальна назва деяких князівських родів у Литві, Білорусі, Україні, Польщі. Деякі замки на території Західної України будувалися представниками цих родів або мали якийсь стосунок до них. 

Замок Любарта збудований князями Любартом (син Гедиміна), Вітовтом (внук Гедиміна) та Свидригайлом (внук Гедиміна, двоюрідний брат Вітовта).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...