• Головна
  • На презентацію «Музею волинської ікони» прийшов Леонід Кучма
11:03, 1 березня 2013 р.

На презентацію «Музею волинської ікони» прийшов Леонід Кучма

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася презентація книги-альбому «Музей волинської ікони», виданої за програмою «Українська книга» у 2012 р., у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм.

Видання репрезентує твори Волинського іконопису, релігійного живопису західноєвропейської традиції, церковної різьби та скульптури XVI - початку XIX ст. з колекції Музею волинської ікони у Луцьку. Особливу цінність має представлена в альбомі пам’ятка візантійського мистецтва ХІ ст. Холмська ікона Богородиці, шанована у християнському світі як чудотворна, інформує прес-служба облдержадміністрації.

 У презентації книги взяли участь представники творчої, наукової, політичної еліти України. Серед гостей були присутні: Президент України 1994-2005 рр. Леонід Кучма, єпископ Бородянський Варсонофій (Столяр), єпископ Обухівський Іона (Черепанов), ігуменія Серафима (Шевчик), перший заступник Голови державного комітету телебачення і радіомовлення України А. Мураховський, Директор Інституту археології НАН України П. Толочко, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка – Д. Стус та інші.

Делегацію від Волині очолив заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк. Він, зокрема, зазначив, що книга популяризує колекцію, переважна більшість пам`яток якої досі були невідомими. А представлення її для широкого і наукового загалу стало одним з найважливіших відкриттів у дослідженні давнього українського мистецтва упродовж останніх трьох десятиліть.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...