• Головна
  • 29 монет віком 700 років, знайшли під Луцьком
10:03, 4 березня 2013 р.

29 монет віком 700 років, знайшли під Луцьком

Досліджували ділянку під забудову, а знайшли скарб. У селі Полонка, що поблизу Луцька, археологи підняли з метрової глибини історичний артефакт - срібні монети 14-го століття.

Це - так звані "празькі гроші". Науковці кажуть: "пражак" - це еквівалент нинішнього долара, оскільки розраховувалися ними і в Європі, і в Азії.

Мрію кожного нумізмата побачили майже на метровій глибині. Археологи якраз досліджували черговий ділянку під забудову. Кажуть, бронзові, кам'яні, глиняні артефакти за чотири роки копання в землі їх вже не дивують, а ось срібні - підняли ажіотаж. На поверхню підняли 29 монет, вік яких - 700 років.

Олексій Златогорський, археолог: 

- Знаходимо одну монету, а далі в руки береться металодетектор, Який допомагає взначити ці знахідки. 

Знайдене археологами - справжній скарб. Адже в давнину за одну срібну монету вагою майже 4 грами можна було придбати корову або коня. Чому гроші виявилися саме в селі Полонка  - пояснення є.

Олексій Златогорський, археолог:

- До Луцька прийшли татари, взяли жінок-бранок і тут їх у Полонці знищили. Від цього пішла назва села. Можливо, цей скарб пов'язаний із тодішніми мешканцями, які його ховали від татар. Друга паралель - це 1429 рік, з'їзд європейських монархів у Луцьку. Власне, скарб по датах з цим співпадає. Можливо, це був учасник з'їзду, можливо той, хто отримав заробіток від того з'їзду. Чеканили таку красу, як правило, при дворах: обов'язково били герб, ретельно надавали форму. В Україні цією валютою розраховувалися до середини 17-го століття.

Михайло Вашета, науковий співробітник ДП Волинські старожитності:

- Якщо говорити про середину 15 століття, то монета Польщі доволі дрібна. Це - маленькі динари. А більшу суму можна було переносити тільки у таких більших срібних монетах. Тому, відповідно, вони були у широкому обігу на Україні. Древнє срібло знайшли в горщику, і що цікаво - він значно молодший монет.

Вчені впевнені, підняте ними - це лише третина скарбу. Адже ділянку активно копають чорні археологи вже понад 10 років. Тому цілком імовірно, що більшість "пражаків" вони забрали. Знайдені ж після ідентифікації та фотозйомки віддадуть у Волинський краєзнавчий музей.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...