• Головна
  • Луцьке «покращення» для безпритульних тварин: 486 гривень на особину (ФОТО)
10:02, 6 березня 2013 р.

Луцьке «покращення» для безпритульних тварин: 486 гривень на особину (ФОТО)

Безпритульних собак у Луцьку відловлюють, однак вони й надалі бігають містом, а іноді нападають на людей. У відділені травмпункту Луцької міської клінічної лікарні № 2  повідомили, що через укуси бездомних собак у 2012 році постраждало 117 лучан.

Тварин погано відловлюють чи погано утримують? ЧЕТВЕРТА ВЛАДА дізнавалась, скільки грошей платників податків йде на безпеку лучан від бездомних тварин і як у Луцьку поводяться з бездомними собаками-котами.

У Луцькій міській раді ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ повідомили, що «контроль за безпритульними тваринами здійснюється згідно рішення сесії міської ради від 23 лютого 2011 №19 «Програма охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у Луцьку на 2011-2016 років».

Усі виклики, скарги, побажання, що надходять в групу оперативного реагування «15-80» Луцької міської ради передаються голові Громадської організації «Волинське товариство захисту тварин». Саме громадська організація у Луцьку формує графік виїздів і просить автомобіль ловця і водія на виїзди.

Відловом же безпритульних собак у Луцьку займається Луцьке спеціальне комунальне автотранспортне підприємство «Луцькспецкомунтранс».

Як повідомив у відповіді на запит перший заступник міського голови Луцька Святослав Кравчук, у 2012 році на відлов витрачено 263 тисячі гривень.

Бездомних псів у обласному центрі Волині відловлюють лише раз на тиждень («раз в тиждень «Луцькспецкомунтранс» дає авто на відлов»). Про це у відповіді на запит зазначила керівник громадської організації «Волинське товариство захисту тварин» Дана Новарчук:

«Якщо стаються екстрені випадки, представники громадської організації їдуть по можливості у таксі у або з допомогою спонсорів (цього ніде не прописано – це особиста ініціатива громадської організації)».

Мешканка Луцька, з якою спілкувався журналіст порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА, скаржиться, що неодноразово телефонувала на номер 15-80 зі скаргою на бездомних псів, однак там дають номер телефону Дани Новарчук, щоб дзвонити їй напряму. Або ж у міськраді просто не реагують на повідомлення, мовляв, через тиждень приїдуть і подивляться.

– Я дзвонила їм і говорила, що в районі ЛПЗ бігає зграя злих собак, яких треба відловити, адже поблизу садочок і діти там граються…, – обурюється лучанка Оксана. – Мені страшно, щоб на мою дитину не напали. Коли я дзвонила в міську раду, то один раз за два тижні, «ловці» приїхали на це місце, але я була в цей час на роботі. Вони мені передзвонили і запитали: «де ті собаки?»… Я відповіла, що вони на місці не сидять, пошукайте краще, сказала де можуть бути… Звичайно, вони подивились, що тварин на місці нема і поїхали.

В документах на сайті Луцької міської ради зазначено, що кількість безпритульних тварин, яких ловлять у Луцьку, в рік становить 2 тисячі 500 особин. Насправді ж у 2012 році піймали 1057 тварин. Директор «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич розповідає, що за 2012 рік піймано 933 собаки і 124 коти.

Отже 263 тисячі поділити на кількість пійманих тварин – 249 гривень коштував луцьким платникам податків відлов кожної бездомної тварини у 2012 році.

 ВІД ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ: Пропозиція Луцьким депутатам і чиновникам. Прийміть рішення, щоб притулок приймав відловлених бездомних тварин по 50 гривень за особину. Цим вирішете відразу дві проблеми: 1) Небайдужі громадяни, бажаючі заробити, виловлять всіх тварин і вулиці Луцька нагадуватимуть європейські. 2) Луцькі платникам податку це коштуватиме значно дешевше ніж щорічне утримання служби гицлів.

Чиновник: шкода, що бездомних тварин не можна вбивати…

– Відловлених тварин ми передаємо у притулок. Там їм роблять операцію з видалення деяких органів і повертають назад у місто, – розповідає директор Департаменту житлово-комунального господарства Луцька Іван Кубіцький. Цей департамент є розпорядником тендерних коштів.

– Як на мене, ми займаємось не тим чим потрібно, – обурюється Іван Кубіцький. – Проблема бродячих тварин є дуже серйозною. На превеликий жаль, є Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», який не дозволяє проводити евтаназію. Але я не розумію чому погоджуємося з тим, що ми маємо повертати їх на місця їхнього проживання. Треба приймати рішення, щоб розширити притулок, або по-іншому вирішувати це питання. Лучани налякані такою кількістю собак. Треба заборонити повернення відловлених тварин на попереднє місце проживання, тобто звідки їх забрали. Чому нема в Польщі бездомних тварин? Це не тому, що їх там в природі немає, а тому що їх відловлюють і не повертають.

У Польщі бездомних собак утримують у притулках, а не на вулиці

У Польщі бездомних тварин не вбивають заради зменшення їх кількості, а стерилізують. Щоб завести собаку «бійцівської» породи, у Польщі треба пройти співбесіду у психіатра й отримати довідку про нормальний стан власної психіки. Власники собак можуть вигулювати їх тільки в намордниках і на повідках на присадибних ділянках, вони не мають права вільно розгулювати по вулиці.

– У Польщі проблеми із бездомними тваринами у містах немає, бо вони всі у притулках. Таких тварин можна побачити іноді в селі і то не завжди. Притулки опікуються бездомними котами і собаками. Ще багато роботи виконує організація, яка займається захистом тварин, – каже мешканець міста ЗамостьКшитоф Якубчак.

Асистент координатора проекту «S.O.S – безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ» Віра Кудрявцева, яка проживає у Луцьку, відвідувала притулок для бездомних тварин у місті Люблін. Вона ділиться враженнями про те, як там живуть тварини.

– В Любліні побудований притулок із дотриманням всіх санітарно-гігієнічних, екологічних норм, з боксами. В окремій частині проводять стерилізацію тварин. Сучасні європейські стандарти там діють, немає запаху, вентиляційні системи дуже добре працюють. Місто виділяє гроші на фінансування цього притулку. Назад на вулицю тварин не відпускають. Також там проводять багато виховних годин для дітей з метою захисту тварин. В Європі і в Польщі проводять системну стерилізацію тварин. Природне зростання кількості безпритульних тварин пішло на спад. Тому на вулицях безпритульних тварин не зустрінеш, – розповідає Віра Кудрявцева.

На безпритульних тварин виділятимуть кошти із Європейського союзу

На сайті Міністерства екології та природних ресурсів України є інформація про старт нового проекту в Луцьку «S.O.S – безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ».

Цей проект співфінансується Європейським Союзом в межах Європейського інструменту сусідства та партнерства в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

Термін реалізації проекту – вересень 2012 року – вересень 2014 року. Бюджет проекту складає майже 300 тисяч євро (298 446,54 євро).

Вартість заходів в Луцьку становить 17 тисяч євро.

В рамках проекту в Луцьку планують:

- розробити та впровадити програму обліку та реєстрації тварин;

- організувати конференції в українських містах-партнерах проекту на тему «Актуальні проблеми та європейський досвід у сфері охорони безпритульних тварин» за участю експертів цієї галузі з Польщі;

- провести соціологічне опитування з метою визначення рівня свідомості мешканців міст-партнерів щодо поводження з тваринами.

- розробити проектно-кошторисну документацію для майбутніх стерилізаційних центрів-притулків у Луцьку;

- провести соціально-освітню кампанію для підвищення рівня свідомості мешканців щодо поводження з тваринами та рівня відповідальності;

- купити інвентар та медикаменти для стерилізації та ідентифікації тварин;

- організувати практичний семінар для українських ветеринарів у Любліні.

На польських сайтах інформації щодо використаних коштів поки немає, адже проект не так давно стартував. Є лише інформація про проведені конференції в Польщі. А повний звіт витрачених коштів можна буде отримати лише після завершення проекту. В польській газеті Kurier Lubelski йдеться про те, що для особливо агресивних тварин будуть застосовувати спеціальні ящики для утримання.

Обіцяні  3 мільйони на покращення для бездомних собак

Керівник комунального підприємства «Ласка» та організації «Волинське товариство захисту тварин» Дана Новарчук розповідає, що у 2013 році комунальне підприємство має отримати три мільйони гривень від Міністерства екології та природних ресурсів України, щоб добудувати старий притулок. Однак всім бездомним тваринам там місця не вистачить. Добудований притулок буде розрахований на 800 тварин.

– Це не утримання для постійного проживання, а для того, щоб стерилізувати, лікувати і випускати. Нових собак будемо годувати за кошти громадської організації, спонсорів... Лікування, харчування, стерилізація – це все за наші кошти, – розповідає Дана Новарчук.

– Це будуть вольєри для утримання бездомних собак. У 2012 році на старий притулок силами волонтерів було зібрано більше 800 тисяч гривень. В основному це кошти спонсорів і громадських організацій. А з держбюджету використали на притулок минулого року 250 тисяч гривень. Ці кошти витратили на зарплату працівникам, на комунальні послуги і тисячу гривень щомісяця на харчування тварин, – додає Дана Новарчук.

За словами пані Новарчук, цих коштів не вистачає.

– Є багато тварин, їх треба годувати. А коли собаку збиває машина, то операція однієї собаки іноді коштує 400, а то й 600 гривень.

Приблизне утримання притулку на кожну тварину (з розрахунку на кількість відловлених за рік 1057 особин) у 2012 році використано 993 гривні (один мільйон п´ятдесят тисяч поділити на 1057). З них луцькі платники податків потратили 250 тисяч. Тобто майже 237 гривень на кожну тварину.

Таким чином, відлов тварин (249 гривень на особину) та утримання в притулку (237 гривень) у 2012 році луцьким платникам податків коштували у 486 гривень на одну бездомну тварину.

Згідно з рішенням Луцької міської ради про створення комунального підприємства «Ласка», статут підприємства сформовано у розмірі 500 тисяч гривень. Нині майже 400 відловлених собак живуть у притулку на вулиці Мамсурова 9. Минулого року Луцька міська рада виділила 50 тисяч гривень на його будівництво. Проблема в тому, що забрати всіх бездомних тварин туди немає можливості, адже немає на це ресурсів.

– В притулку залишаються собаки-каліки: з однією лапкою, з одним оком, є два сліпих собаки, тобто які на вулиці самостійно не виживуть, – розповідає Дана Новарчук.

Волинське товариство захисту тварин організовує й різноманітні благодійні акції зі збору коштів для безпритульних тварин та привернення уваги до проблеми. Вже декілька було проведено цього року. А коли потепліє, планують організовувати такі заходи частіше.

собаки1

собаки1

 Усі фото порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДАсобаки2

 собаки3

 собаки4

 Притулок на вулиці Мамсурова у Луцьку

собаки5

собаки5

 В притулку наразі майже 400 псів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...