• Головна
  • Goami: про себе, клубне життя Луцька та фотографію
15:15, 6 березня 2013 р.

Goami: про себе, клубне життя Луцька та фотографію

Вперше у житті мені запропонували взяти інтерв'ю у фотографа. Дізнавшись, що мій майбутній респондент активно знімає клубні вечірки та сам є діджеєм, я трохи насторожилася, адже ніколи не була фанаткою танцювальної музики. Однак, розмова з цією людиною розвіяла будь-які сумніви і приємно мене здивувала. Дмитро Лопатін, відомий у широких колах як Goami. Він фотографує, займається музикою, читає книги, подорожує та створює настрій.

Розпочнемо з найпростішого: як до тебе звертатися Діма чи Goami?
Як тобі зручніше.

Хто такий Goami?
У кожного з нас є багато сторін, які проявляються в різний час і з різними людьми. Для когось я - той, кого найняли для проведення фотосесії, для когось – людина, з якою щоранку п'ють каву. У цей момент Goami - це фотограф, який відповідає на запитання))

З чим любиш працювати: люди, природа, архітектура?
Перевагу надаю архітектурній зйомці, люблю працювати з лініями, шукати вдалу перспективу. Проте, звісно, жоден вид зйомок не викликає стільки азарту, як робота з людьми

Дещо банальне запитання, однак, воно всіх цікавить: коли почав фотографувати?
Приблизно кінці 2008 року, 5 років тому. Спочатку це було хобі, яке згодом переросло в професійну діяльність.

Чи важко знайти свій стиль, за яким впізнаватимуть навіть без підпису? І чи знайшов ти такий стиль?
Я вважаю, що знайшов. Мене досить часто запитують фотографи, які тільки починають працювати, як це мені вдалося. Відповідь дуже банальна – потрібно постійно знімати і практикуватися. Можна прочитати багато статей в інтернеті, передивитися багато навчальних відео, але результату досягнеш лише відзнявши і обробивши тисячі, а може й десятки тисяч фотографій.

Як це було у мене – мені завжди подобалися яскраві та емоційні фотографії, я просто працював у цьому напрямку, цікавився інформацією про технічні нюанси фотозйомки, закони композиції і кольоросприйняття. Дуже-дуже важливим є аспект обробки фото, фактично вдалий пост-процесінг - це половина (якщо не більше) успіху. З часом методом спроб і помилок у мене напрацювалися своєрідні «фішки». До того ж, коли ти займаєшся цим комерційно і відчуваєш більшу відповідальність, то доводиться рости ще швидше.

Ти часто фотографуєш вечірки. Клубне життя Луцька, яке воно?
Як на мене, воно дуже змінилося з того часу, як я почав знімати. Деякою мірою виросло, деякою – рівень знизився. Взагалі, вечірки стали більш комерційними і люди стали менше звертати увагу на якість музики, а більше – на якість організації, шоу. Зараз люди вже йдуть не слухати діджея, а просто відпочивати, пити алкоголь, танцювати. Музика стала другорядною.

Тоді поділися таємницею де любить відпочивати Goami?
Я люблю повністю змінювати буденну обстановку. Найкращий відпочинок для мозку - коли ти відходиш від свого звичного оточення. Якщо є можливість виїхати з Луцька, або з України, то я стараюсь нею скористатись. Також завжди намагаюсь проводити час з близькими людьми.

А як щодо Луцька? Де тут можна відпочити?
Особисто я в Луцьку, якщо і відпочиваю, то роблю це вдома за читанням літератури, або йду на каву в улюблені місця. Це також можуть бути нові заклади, які я відвідую, щоб розвідати обстановку. Чесно кажучи, для мене важливішою є компанія, в якій я проводжу час, ніж місце.

Чому зараз так багато фотографів, або людей, які купили хорошу апаратуру і почали себе так називати?
Тому що фотографія стала доступною широким масам і ціни на фототехніку впали. Люди вважають, що професія фотографа цікавіша за роботу в офісі. Насправді, як і в будь-якій іншій професії, в ній потрібно дуже багато працювати, щоб досягнути якогось рівня. Кількість людей, які мають фотоапарати – зросла, а кількість тих, хто вміє фотографувати збільшилася несуттєво.

Слушне зауваження. Чим ще наповнене твоє життя? Чи є у тебе якісь хобі?
Я цікавлюсь музикою. Я люблю працювати з зображенням і люблю працювати зі звуком. Інколи буваю на вечірках в якості діджея. Інколи, коли випадає вільна хвилина, пробую себе в написанні електронної музики. Поки що це звісно тільки для себе, про серйозний результат говорити рано.

Тобто ти охоплюєш майже всі сфери сприйняття.
Можна сказати, що звук - моє хобі, а зображення – це моя робота.

Що тебе найбільше дратує у твоїх клієнтах? Можна без імен))
Дуже дратує, коли, звертаючись вперше, просять знижку на послуги або намагаються торгуватись. Деякі люди не розуміють, що їхнє ставлення до моєї роботи визначає те, наскільки я викладусь при співпраці з ними.

Ну і бувають просто складні персони, які запізнюються на зйомки, переносять їх в останній момент, різко міняють плани. Не скажу, що це дратує, просто втомлює. Другий раз з такими людьми намагаєшся не пересікатись в професійному плані.

А, взагалі, для фотографа важливо спілкуватися з людиною, яку він фотографує?
Так! Це – один з найважливіших факторів хорошої фотографії. Я завжди намагаюсь налаштуватись на хвилю людини, з якою працюю, ввійти з нею у ненав'язливий зв'язок, можливо, навіть у дружні стосунки. Після знайомства з клієнтами я зазвичай пропоную їм перейти на «ти», щоб встановити більш неформальні відносини, адже це сприяє якості самої фотографії.

Про що б ти запитував фотографа, якби був журналістом?
Напевно, якби я був фотографом-журналістом…

(перебиваю Діму на півслові) Ні, саме журналістом, який нічого не тямить у фотографії.
Хм-м… Цікаве питання. (Діма на мить замислився) Я б напевно запитав якесь з вічних питань: Canon чи Nikon?)) (Сміється)

Чи можна, дивлячись на фото, визначити який у фотографа настрій?
Так, можна. Думаю, що я зміг би. По фотографії, взагалі, можна визначити типаж людини. Кожен фотограф своїм почерком показує те, як він дивиться на світ, чи він людина емоційна чи спокійна, депресивна чи життєрадісна. Відразу видно багато він працює над фотографією чи ні, приділяє увагу деталям, чи робить все на швидку руку. Лінії, кольори, композиція, сюжет – людина поєднує все це на знімку, виходячи зі свого світогляду. Фотографія дуже багато говорить про того, хто знімає.

Чи буває так, що натхнення і настрій покидає тебе під час зйомки? Якщо так, то що у таких випадках робити?
Так, я думаю, у кожної творчої людини буває таке, що натхнення і настрій покидає її, але рідко - під час зйомки. Під час зйомки можна просто стомитися. Натхнення і настрій може покинути у більш глобальному плані – коли ти перепрацював, коли зробив багато однотипної роботи. Як цього уникнути?… знову ж таки змінити повністю обстановку, не тільки робочу, але й життєву. Я слухаю багато музики, якісної музики. Я люблю якісну музику. Можна щось цікаве підчитати, можна переглядати роботи хороших фотографів для того, щоб у підсвідомості відкладалося бачення того, як вони працюють. Раджу звернути увагу на сайт www.1x.com

До речі, чи це справедливо, на твою думку, коли фотографи послуговуються прийомами своїх колег?
Так, так. (Сміється) Це справедливо, але в більшій мірі при навчанні. Я б навіть сказав, що коли тільки починаєш займатися чимось, потрібно дивитися тверезо на речі і розуміти, що поки не скопіюєш когось десятки разів, то не напрацюєш чогось свого. По суті, будь-яке навчання є процесом використання чужого досвіду.

Ким би ти став, якби не займався фотографією? Сантехніком, наприклад, чи електриком…
Я думаю, що став би журналістом. (Сміється)

Ясно. Все одно вибрав творчу професію))

Ідеальна фотозйомка від Goami. Дай, будь ласка, кілька порад фотографу та його моделі.
Ідеальна фотозйомка для фотографа: перш за все кожну зйомку потрібно продумувати, бажано навіть записати на папері свої ідеї, передивитися фотографії схожого типу, продумати якісь сюжети, поцікавитися у клієнта, як він бачить фотосесію. Спитати в нього чи є такі фотографії, на які він орієнтується. Якщо фотосесія не студійна – заздалегідь підшукати місця для зйомки.

Для клієнта перш за все потрібно чітко визначитись з тим, чого він хоче і пояснити це фотографу. Обов’язково потрібно користуватись послугами професійних перукарів і візажистів перед зйомкою. Не завадить попрактиватись в позуванні перед дзеркалом. Дуже важливо бути до фотографа доброзичливо налаштованим. Фотографи – творчі люди, потрібно розуміти, що від їхнього настрою багато чого залежить. Не забувайте, що перед вами людина, яка знає свою роботу, ставтесь до неї відповідно, довіряйте і все буде ок =)

Тоді як професіонал ти мусиш знати, як сором'язливим або замкнутим людям розслабитися під час фотосесії?
Ну для початку потрібно вибрати «правильного» фотографа, з яким ви почуватиметесь комфортно і налаштуєтесь на одну хвилю – тут все дуже індивідуально. Не забувайте, що спілкування і створення необхідного настрою є дуже важливою частиною процесу, і ця частина залежить від обох. Зазвичай розслабленість приходить через деякий час сама. Просто треба розуміти, що не варто очікувати серйозного результату з перших хвилин фотосесії.

Колись фотографи навіть не заряджали камеру плівкою, роблячи перші кадри, для того, щоб не марнувати її. Також моделі можна вжити невелику кількість спиртного)) Це насправді досить непогана порада, але тут головне не переборщити, щоб не було червоним обличчя, чи модель не почала падати. (Сміється)

У такий спосіб теж можуть вийти оригінальні фото))
Можуть вийти. Все залежить від того, на що орієнтуєшся))

Ми на фініші, останнє запитання. Поради від Goami: як правильно сфотографувати своє відображення у дзеркалі або «секрет ідеальної аватарки»?
(Сміється) Секрет ідеальної аватарки – просто так не робити)) Краще попросіть когось зробити це за вас))

Що ж, дякую тобі за цікаву розмову і особливо за останню пораду, спробую нею скористатися))

І я тобі дякую.

Розмовляла Зю Побережнюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...