• Головна
  • Депутати Луцькради допомагали знайти спільну мову підприємцям Завокзального ринку і облспоживспілці
09:32, 8 березня 2013 р.

Депутати Луцькради допомагали знайти спільну мову підприємцям Завокзального ринку і облспоживспілці

7 березня на Завокзальному ринку відбулася зустріч депутатів Луцькради із підприємцями та представниками облспоживспілки, щоб вирішити конфліктну ситуацію між двома сторонами, - повідомляє ВолиньPost.

Семеро депутатів Луцької міської ради надумали допомогти знайти спільну мову підприємцям із Завокзального ринку і керівництву Волинської облспоживспілки, утім вже зіткнулися з труднощами.

Нагадаємо, нещодавно понад дві сотні підприємців із Завокзального ринку підписалися під зверненням до прокуратури Волині, звинувачуючи облспоживспілку у свавіллі.

Для того щоб розібратися у конфлікті, депутати утворили спеціальну тимчасову контрольну комісію.

До обурених підприємців безпосередньо на ринок приїхали сім з дев’яти членів тимчасової комісії: Андрій Козюра, Богдан Шиба, Петро Савчук, Анатолій Пархом’юк, Олександр Плісецький, Олександр Семенюк і Валерій Бондарук.

Як розповів обранцям підприємець Олександр Волинець, минулоріч облспоживспілка підняла питання про перенесення газової труби за межі ринку, оскільки Держгірпромнагляд суворо вимагає дотримання правил безпеки. Згодом трубу вирішили не переносити, але провести реконструкцію таким чином, щоб на ринку було забезпечено дотримання усіх норм безпеки.

Підприємці з власних кишень мусять (а більшість й готова) це фінансувати, але не розуміють за що конкретно з них вимагають кошти. До того ж, як стверджують підприємці, облспоживспілка змушує демонтувати частину павільйонів, зменшувати їх розміри. Натомість спілка встановлює свої маленькі металеві конструкції, здаючи їх в оренду чи передаючи у власність підприємців без будь-яких правовстановлюючих документів, створюючи при цьому додаткові торговельні місця. Люди змушені погоджуватися на такі умови, оскільки, у разі незгоди, їм погрожують розірванням договорів.

Також у підприємців вимагають зменшити площу торгових павільйонів на тому ряді, під яким лежить газова труба. Люди не хочуть цього робити, адже ці металеві конструкції будуть дуже маленькі, а тому незручні для ведення подальшої підприємницької діяльності.
Базарникам узагалі незрозуміло за що з них стягують так звані добровільні внески. Люди заявляють, що споживча спілка не пояснює цього, не демонструє ніяких документів.

Натомість заступник голови правління облспоживспілки Володимир Горгут і голова правління облспоживспілки Марта Кандиба переконують: внаслідок реконструкції підприємці не постраждають, перенести доведеться лише кілька торгових місць. Але це неминуче, наголошують вони. А от будь-які документи та фінансові розрахунки демонструвати підприємцям Горгут і Кандиба не хочуть.

Більше того, керівники облспоживспілки заявили депутатам, що вони не мають права втручатися, мовляв, розберуться і без обранців.

За словами Володимира Горгута, у минулому році було розроблено проект перенесення газової труби. Однак на це потрібні чималі кошти, яких в облспоживспілки нема. Та й підприємці не хочуть витрачати на це кошти, запевняє він. Тому іншим варіантом виконання припису контролюючих органів, є зменшення розміру торгових павільйонів, аби навколо труби було два метри вільного простору.

Марта Кандиба зауважила: якщо підприємці чимось невдоволені, чи у них є проблеми, то їм необхідно звернутися до неї. Однак ніхто до неї так і не звертався.

У підсумку Андрій Козюра запропонував обом конфліктуючим сторонам чітко висловити усі свої зауваження у письмовому вигляді, аби депутати детально вивчили ситуацію й вирішили, як бути далі. А керівництво облспоживспілки депутат попросив надати комісії всі документи, які регулюють відносини між ними і підприємцями, проекти реконструкції ринку тощо.

Як відомо, у травні 2011 року Луцька міська рада прийняла рішення про продовження договору оренди землі під Завокзальним ринком з облспоживспілкою на 22 роки. За це спілка пообіцяла добудувати надземний перехід від Привокзального майдану до Завокзального ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...