• Головна
  • Підліткова злочинність на Волині за останні роки зменшилась
13:32, 12 березня 2013 р.

Підліткова злочинність на Волині за останні роки зменшилась

За останні 5 років росту підліткової злочинності нема.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Федір Шульган під час оперативної наради щодо стану і профілактику дитячої та підліткової злочинності та роботу Інтернет-клубів у місті Луцьку, - пише прес-служба Луцької міської ради.

За 11 місяців 2012 року скоєно 78 злочинів, у яких брали участь 37 підлітків. З них - 23 школярі, 4 – студенти ПТУ , 10 - не навчаються і не працюють. За цей же період 2011 року неповнолітніми було скоєно 90 злочинів за участю 39 підлітків.

Збільшилась кількість злочинів щодо крадіжки індивідуального майна, шахрайства та нанесення тяжких тілесних ушкоджень. У той же час відбулося зменшення кількості грабежів, випадків хуліганства, викрадення автотранспорту, розбоїв.

Федір Шульган зазначив, що на обліку у службі перебуває 154 дитини, які опинилася у складних життєвих обставинах.

 У минулому році проведено 50 рейдів, в ході яких виявлено 34 дитини, з них: 28 - влаштовано у притулок, 2 - у заклади охорони здоров'я, 4-уВолинський обласний центр соціально - психологічної реабілітації дітей.

Проведено перевірки в комп'ютерних клубах та Інтернет – кафе на предмет дотримання режиму їх роботи та виявлення там неповнолітніх. Зокрема, під час цих перевірок виявлено сім підлітків, які перебували там після 22 години. З дітьми проведено профілактичну бесіда. На батьків та на підприємців складено адмінпротоколи.

 Постійно проводяться й рейди щодо виявлення фактів продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв неповнолітнім. 

Федір Шульган зазначив, що діти у віці від 14-18 років переживають перехідний період. У цей час можливі випадки непорозуміння між ними та батьками. Тому необхідно, аби дорослі більше уваги приділяли спілкуванню з дітьми, цікавилися їх проблемами. При необхідності зверталися за допомогою до психологів. За його словами, у цьому питанні необхідно працювати всім разом і батькам, і навчальним закладам.

Він наголосив, що нині збільшилася кількість дітей, які самі йдуть із родин. І це стосується не лише неблагополучних родин, але й нормальних сімей, де батьки приділяють увагу і вихованню, і забезпеченню матеріальних потреб. Причина цього полягає у вищезазначених факторах.

 За словами доповідача, якщо дитина кілька ночей провела на вулиці чи інде, її важко повернути у сім’ю, а тому необхідно попереджувати такі випадки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...