• Головна
  • Копії Луцького євангеліє передали бібліотекам Волині
11:01, 14 березня 2013 р.

Копії Луцького євангеліє передали бібліотекам Волині

Навчальні заклади та бібліотеки Волині Митрополит Луцький і Волинський УПЦ Ніфонт передав  копії однієї з найдавніших богослужбових книг України – Луцького євангелія.

Про це повідомляє IA ZIK.

Пам’ятку волинсько-галицької книгописної школи отримали Луцький національний технічний університет, Волинський інститут післядипломної освіти, Волинська обласна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, бібліотека Волинської духовної семінарії та інші заклади.

«Якщо буде така потреба, ми видрукуємо  видання ще більшим тиражем», – сказав Митрополит Луцький і Волинський УПЦ Ніфонт.

Владика Ніфонт також зазначив, що пам’яткою зацікавились українські та закордонні науковці.

Голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ Валентин Марчук розповів, що для Луцького євангелія планують провести презентаційні виставки за кордоном. Зокрема, у Франції, Італії та штаб-квартирі Ради Європи в Страсбурзі.

Разом з євангелієм, навчальні заклади та бібліотеки отримали ще один подарунок: повне зібрання творів Гоголя в 17-ти томах.

Довідка

Луцьке євангеліє – пам’ятка волинсько-галицької книгописної школи та пам’ятка української мови XIV століття. Луцьке Євангеліє майже на два століття старше за Пересопницьке євангеліє і вважається його предтечею. Це одна з найдавніших богослужбових книг України, що збереглася до наших днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...