• Головна
  • У загальнопольській акції «Національне читання» взяли участь лучани
18:22, 7 вересня 2020 р.

У загальнопольській акції «Національне читання» взяли участь лучани

У загальнопольській акції «Національне читання» взяли участь лучани, фото-1

Акція «Національне читання» була започаткована в 2012 році Президентом Польщі і має на меті популяризацію надбання польської літератури, зміцнення почуття самоідентифікації. Щороку по всій території Польщі та за її межами, у певний день та час відбуваються спільні читання попередньо визначених творів. Час та твір пропонуються Президентом Польщі.

Про це повідомили у Відділі інформаційної роботи міської ради.

У Луцьку такі читання відбуваються щороку, за участі представників Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку та товариства польської культури імені Тадеуша Костюшка.

Присутні заслухали драму Юліуша Словацького «Балладина» - типовий твір польського романтизму, написаний автором в еміграції, 1834 року у Женеві. В цей період тривали дискусії в польському суспільстві щодо причин недавньої поразки Листопадового повстання, історії та майбутнього, що чекали на польський народ. Поет поєднав у творі реалізм і фантастику, зосередившись на аналізі позицій і вчинків героїв. Сюжет твору обертається навколо підйому та падіння Балладини, вигаданої слов’янської королеви. Часто драму порівнюють із «Макбетом» Шекспіра, адже обидві показують жорстоку і злу людську природу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...