Янукович наказав пришвидшити видачу українцям закордонних паспортів

Українці зможуть набагато швидше отримати паспорт – як закордонний, так і внутрішній. Відповідна вимога міститься в Національному плані дій на 2013 рік щодо впровадження економічних реформ, який підписав президент Віктор Янукович. Проте за швидкість виготовлення, як і сьогодні, доведеться доплатити.

Так, якщо зараз закордонний паспорт видають протягом місяця за 377,15 грн (держмито 170 грн + ціна бланка 120 грн + послуги 87,15 грн), а у прискореному порядку – за 10 робочих днів і за 784,3 грн (держмито 340 грн + ціна бланка 270 грн + послуги 174,3 грн), то президент розпорядився скоротити терміни до 20 і 7 робочих днів відповідно. Ціна послуги не зміниться.

За 10 робочих днів, замість 30 календарних, оформлять і внутрішній паспорт.

Як пояснив керівник прес-служби Держміграційної служби Сергій Гунько, вперше внутрішній паспорт видають безкоштовно, нічого не коштуватиме і вклейка фото при досягненні 25 і 45 років, зміні ПІБ, але якщо громадянин зіпсував паспорт, втратив або його вкрали – доведеться платити 34 грн держмита.

За його словами, прискорити видачу як закордонних, так і внутрішніх паспортів технічно можливо, але терміни поки що невідомі (на оформлення підзаконних актів піде мінімум місяць – Ред.).

Юрист Василь Мірошниченко наголошує, що насправді терміни скоротяться.

«Щоб уникнути позовів за моральну шкоду через те, що зірвалася закордонна поїздка, чиновники будуть намагатися дотримуватися термінів оформлення закордонних паспортів, а от з внутрішніми – затримки можливі», – сказа він.

Тиждень.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі