• Головна
  • Банки позичили волинянам 6 мільярдів гривень
17:30, 18 березня 2013 р.

Банки позичили волинянам 6 мільярдів гривень

Банки Волині надали кредитів майже на 6 мільярдів гривень, що склало 6 377 гривень на душу населення області. Це 8 місце серед усіх регіонів України, - пише ВІП з посиланням на прес-службу управління Національного банку України в області.

Обсяг кредитів, наданих банками області станом на 1 березня цього року становив 5955 мільйонів гривень, із них 3861 мільйон – кредити, надані суб’єктам господарювання, а третина - це кредити, надані населенню, в сумі 2093 мільйони гривень.

Такий обсяг кредитування здійснено переважно завдяки залученню банками коштів фізичних осіб в сумі 4009 мільйонів гривень, а також коштів юридичних осіб в сумі 1179 мільйонів гривень.

Обсяг коштів населення в банківських установах за останні 12 місяців зріс на 616 мільйонів гривень. Населення надавало перевагу розміщенню коштів у національній валюті, що становить 58% усіх вкладів.

Надання кредитів банківськими установами також здійснювалося переважно в національній валюті - 52% строкової кредитної заборгованості клієнтів.

Обсяг прострочених кредитів становив 1638 мільйонів гривень усіх наданих кредитів, з них 74% - це заборгованість суб’єктів господарювання. Питома вага прострочених кредитів суб’єктів господарювання в загальному обсязі наданих їм кредитів була більшою (31%), ніж по кредитах фізичних осіб (21%). Населення є більш сумлінним боржником.

Відсоткові ставки за депозитами фізичних осіб в середньому в області були вищими, ніж в Україні та становили в лютому цього року 18,6% в національній валюті (по Україні 18,4%), 7,3% - в іноземних валютах (по Україні 7,2%).

Відсоткові ставки за кредитами в середньому в області теж були вищими, ніж в Україні і становили в лютому 2013 року 24% в національній валюті (по Україні 15,6%), 10,2% - в іноземних валютах (по Україні 9,2%). Значний обсяг прострочених боргів клієнтів не спонукає банки до зниження відсоткових ставок.

Hа території області здійснювали діяльність 354 відділення банківських установ, які представляли 52 банки України. Балансовий прибуток банків області склав 36 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...