• Головна
  • Дві школи Волині візьмуть участь у проекті «Відкритий світ»
10:30, 21 березня 2013 р.

Дві школи Волині візьмуть участь у проекті «Відкритий світ»

Дві школи Волині - Луцька спеціалізована школа №1 та загальноосвітня школа №2 Новолинська візьмуть участь в першому етапі національного проекту «Відкритий світ», який передбачає створення сучасної освітньої комунікаційної мережі на базі широкосмугового радіодоступу 4-го покоління.

Про це інформують Волинські Новини.

Ці школи обладнають сучасними комп’ютерами, що дасть змогу створити єдиний освітній простір, підвищити якість освіти, забезпечити доступність до якісної освіти та спадкоємність рівнів освіти (дошкільної, початкової, середньої, вищої, позашкільної, професійно-технічної та післядипломної). 

Стартує проект 20-ого квітня.

Про це стало відомо під час селекторної наради з представниками уряду 20 березня.

За словами віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, перший етап проекту передбачає не тільки встановлення комп’ютерної техніки та відповідного програмного забезпечення, а й під’єднання до бази даних електронних освітніх ресурсів. Він повідомив, що в Україні для першого етапу реалізації національного проекту «Відкритий світ» відібрали 55 загальноосвітніх шкіл. На фінансування їх технічного забезпечення для використання електронних освітніх ресурсів Урядом виділено 65 мільйонів гривень.

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів розповів, в рамках проекту за три роки вся система освіти має отримати інтерактивний мультимедійний формат навчання і з її допомогою стане можливим ліквідувати ті вади, які існують в середній освіті України.

«Доступ до контенту буде на всіх мовах до кращих навчальних планів, що дасть змогу, щоб в тих школах, де є слабка матеріальна база, слабка компетенція та рівень вчителів, практично кожній дитині, незалежно, де вона знаходиться чи в селі, чи в місті дати шанс отримати якісну освіту, бути конкурентноздатним», - наголосив Каськів.

За словами посадовця, з 20 квітня розпочнеться постачання обладнання в 55 шкіл України. Школи підбирали за принципом кращої технічної підготовки, кваліфікації вчителів, які можуть модерувати ці знання, наявність Інтернету.

Представники шкіл, зокрема, пройшли підготовку, яку проводили представники кампаній Microsoft та Intel для вчителів.

«Кожен учень 7-го класу отримає персональний комп’ютер, який буде з’єднаний з інтерактивною мультимедійною дошкою і все буде зав’язане на цифрову хмару, де всі уроки в інтерактивному режимі можна буде отримати в вільному доступу», - змальовує перспективи нових шкіл представник уряду.

Довідково:

Національний проект «Відкритий світ» направлений на створення інформаційно-комунікативної (4G) освітньої мережі національного рівня. Його суть полягає в тому, щоб стандартизувати та уніфікувати методики навчання та створити централізовану системи навчання та оцінки знань учнів (надання 1,5 мільйона нетбуків з пільговим підключенням до мережі), а також впроваджувати інформаційно-комп’ютерні технології в систему управління освітніми установами.


Стратегічні цілі: підвищення конкурентної спроможності країни; зайняття провідних позицій в світі за якістю надання освіти та досягнення комп’ютерної грамотності; створення умов для розвитку національної науки та наукомістких технологій; ефективна розбудова інформаційного суспільства; підготовка покоління української інтелектуальної еліти; інтеграція в європейську та світову системи освіти.

Соціальний ефект: забезпечення рівної можливості доступу школярів до якісних навчальних програм незалежно від місця проживання; підвищення якісного освітнього рівня та створення платформи для ефективного доступу населення до інформації та ІКГ.

Термін реалізації проекту «Відкритий світ» 4 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...