• Головна
  • На Волині підприємство викопало в межах села піщаний кар'єр, а гроші платити не хоче
09:15, 22 березня 2013 р.

На Волині підприємство викопало в межах села піщаний кар'єр, а гроші платити не хоче

Днями Господарський суд Волинської області змусив ПАТ Волинська оптово-роздрібна фірма «Галант» повернути заборговані кошти за оренду кар'єру на території Сокільської сільради Рожищенського району, - повідомляє «Під прицілом».

Зокрема, прокурор Рожищенського району, звернувшись в інтересах держави в особі Сокільської сільської ради Рожищенського району Волинської області з позовною заявою  до суду, в якій просять представників Феміди стягнути з ПАТ Волинська оптово-роздрібна фірма «Галант» 15 790, 00 грн. заборгованості по орендній платі згідно договору оренди землі від 2007 року.

Позивач в обґрунтуванні позовних вимог посилається на укладений між сторонами договір оренди землі, відповідно до умов якого ПАТ Волинська оптово-роздрібна фірма «Галант» прийняла в строкове платне користування у Сокільської сільської ради Рожищенського району Волинської області земельну ділянку загальною площею 76 954 кв.м. під кар'єр для добування піску на Сокільському родовищі в межах села Сокіл. Орендна плата ділянки становить 1 406, 88 грн. щомісячно.Тож договір було укладено на 6 років.

Згодом позивач змінив суму оплати орендованої землі до 6 930, що було узгоджено зі стороною відповідача. Зокрема, розмір орендної плати було переглянуто в сторону збільшення відповідно до поновленої та затвердженої нормативно-грошової оцінки землі села Сокіл, що підкріплено рішенням сесії сільської ради від 2011 року.

На сесію представників підприємства запрошували, однак вони не з'явились, тому його було повідомлено письмово листом та подано новий розрахунок орендної плати.

Проте, у  зв'язку з неналежним виконанням орендарем договірних зобов'язань, щодо сплати орендних платежів у нього перед сільською радою виникла заборгованість, яка станом на 2013 р. становить близько 16 тисяч гривень.

На судове слухання представники підприємства не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про це.

Отож, суд вислухавши строну позивача вирішив, що розгляд справи можливий без присутності відповіда і вирішив задовольнити позовну заяву повністю і стягнути з ПАТ «Галант» на користь сільської ради села Сокіл 16 тисяч заборгованих коштів.

Разом з тим, варто зауважити, що селяни не надто задоволені розробкою кар'єру, оскільки пісок видобувають досить близько біля будинків. Люди побоюються, що подальша розробка кар'єру може призвести до зсуву, а отже можуть постраждати і їхні будинки.

Однак, голова сільської ради села Сокіл Саковець Валентина запевнила, що ніякої небезпеки розробка кар'єру не несе. Мовляв, попри те, що кар'єр розташований в межах села, він знаходиться за 800 метрів від найближчих будинків. 

Що ж до боргу, то як повідомила Валентина Саковець підприємство досі не погасило його. Здавалося б 16 тисяч гривень, для активного підприємства не така вже й позахмарна сума, однак для села з 800 житалями вона є чи не єдиним джерелом доходів до місцевого бюджету. Тож Сокільська сільська рада знову звернулася до прокуртури аби все-таки вибити свої кошти за землю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...