• Головна
  • У приміщенні колишньої Луцької тюрми розміститься музей «Луцька Голгофа»
13:02, 25 березня 2013 р.

У приміщенні колишньої Луцької тюрми розміститься музей «Луцька Голгофа»

В Луцькій ОДА розглянули запит щодо створення музею «Луцька Голгофа». Нагадаємо, що його озвучував депутат Вячеслав Рубльов в ході 17 сесії облради.

Про це повідомляє прес-служба Луцької ОДА.  

Зокрема, повідомляють про таке: 

"Рішенням Волинської обласної ради від 13.05.11 № 4/40 виділено приміщення для організації музею «Жертв тоталітарних режимів» по вул.Кафедральній, 12 в місті Луцьку, яке знаходиться у користуванні Волинського технікуму Національного університету харчових технологій.

У грудні 2011 року до обласної комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій звернулася громадська організація «Громадська рада Волині» (голова Левчук І.В.) з питанням про створення на базі приміщення колишньої луцької тюрми по вул. Кафедральній, 16 та поховання на Гнідавській гірці музею «Луцька Голгофа».

Комісія на своєму засіданні 22 грудня 2011 року з цього питання прийняла рішення, яким рекомендувала тодішньому управлінню культури і туризму облдержадміністрації напрацювати пропозиції щодо порядку створення такого музею, а Луцькій міській раді - розробити проект впорядкування поховань на Гнідавській гірці і підготувати пакет документів щодо внесення цих поховань до Державного реєстру пам'яток історії та культури.

Оскільки приміщення по вул. Кафедральній,16 передані у користування Луцько-Волинській єпархії Української православної церкви - Київський Патріархат (3070 м.кв.), а решта площ (839 м.кв.) належить Державному історико-культурному заповіднику, управління культури облдержадміністрації розпочало роботи з влаштування музею «Луцька Голгофа» у приміщенні по вул. Кафедральна,12.

На даний час Волинським краєзнавчим музеєм надано методичну допомогу Волинському технікуму Національного університету харчових технологій в створенні музею у приміщенні по вул. Кафедральна,12, дирекцією технікуму визначено відповідальних працівників, проведено збір матеріалів, спільно з Волинським краєзнавчим музеєм розроблено структуру експозиції.

У відремонтованому (за кошти технікуму) приміщенні, обладнано тимчасову експозицію. В аудиторії проводяться тематичні уроки, в тому числі - на замовлення загальноосвітніх шкіл м. Луцька. Робота по збору експонатів триває.

Вважаємо, що ці заходи є проміжними і для створення музею «Луцька Голгофа» облдержадміністрацією розпочата робота з його розміщення у приміщенні колишньої луцької тюрми по вул. Кафедральній,16.

Щодо Гнідавської гірки, то Луцькою міською радою виготовлено паспорт поховань та подано документи по цьому об'єкту до Державного реєстру пам'яток історії та культури". 

Відповідь на депутатський запит надіслана за підписом заступника голови ОДА Едуарда Стоєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...