09:16, 27 березня 2013 р.
На Волині цілодобово читають Невсипущий Псалтир
Читання Невсипущого Псалтиря із поминанням імен за здоров’я і за упокій вперше розпочала Волинська православна богословська академія (ВПБА). Студенти творять молитву цілодобово (по черзі, по дві години кожен) в академічному храмі Всіх святих землі волинської.
Про це повідомляється на офіційному сайті Православної єпархії УПЦКП.
Псалтир безперервно читатиметься двічі на рік: у час Великого та Різдвяного постів. А по всій єпархії бажаючі зможуть передати пом’яники або поминальні записки на ці читання через свічниць у себе на парафії. Подати записані імена можна й безпосередньо у навчальному корпусі академії за адресою: Луцьк, вулиця Градний узвіз, 5.
Особливістю цього чину є те, що записані імена поминають щодоби по кілька разів протягом посту. І кожен мирянин може увійти в академічну церкву та помолитися разом із читцями.
Як розповів інформаційній службі єпархії ректор протоієрей Ігор Швець, безперестанна молитва вимагає залучення багатьох учасників, що дуже складно в умовах церковних громад чи в обителі з малою кількістю монахів. В академії це можна зробити, і тому миряни мають нагоду скористатися таким потужним духовним засобом заради живих і спочилих, які потребують молитовної підтримки.
Обителі невсипущих поставали і в інших краях, тож цей богослужбовий чин зберігся до наших днів.
Читання Псалтиря – молитва найбільшої сили.
У багатьох місцях є звичай читання Псалтиря поєднувати з подаванням милостині. Такий вид безперервної молитви за живих і померлих має небачену силу, бо привертає Божу благодать, яка і демонів розтрощує, і серця пом’якшує, і допомагає в боротьбі з пристрастями.
Довідково:
Згідно з переказами, засновником читання Неусипного Псалтиря вважається преподобний Олександр Константинопольський (IV–V століття), настоятель обителі «Невсипущих» неподалік річки Євфрат (Західна Азія). Святий ігумен Олександр захотів установити в новій обителі безперервне славослів’я Господу. Три роки молився праведник, щоб Бог відкрив йому Свою волю. Отримавши одкровення, він упровадив у монастирі наступний порядок: усіх ченців було розділено на 24 молитовні варти. Змінюючись щогодини, день і ніч вони співали на два лики псалми Давидові, перериваючись лише на час звершення богослужіння.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...