• Головна
  • 1,2 кг уже важить 420-грамова дівчинка народжена у перинатальному в Луцьку
09:33, 18 листопада 2020 р.

1,2 кг уже важить 420-грамова дівчинка народжена у перинатальному в Луцьку

1,2 кг уже важить 420-грамова дівчинка народжена у перинатальному в Луцьку , фото-1

У Міжнародний день недоношених дітей у Волинському обласному територіальному медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства відбулася незвичайна екскурсія.

Цього дня у медзакладі відкрили відділення катамнестичного спостереження за дітьми раннього віку, що його облаштували на першому поверсі консультативної поліклініки, пише ІА Волинські новини.

«Питання недоношеної дитини – це питання усього суспільства. Щороку в світі народжується приблизно 15 мільйонів недоношених дітей, – розповіла генеральна директорка Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська. – Кожне десяте немовля – це недоношена дитина. І хай скільки ми говоритимемо про зменшення кількості дочасних пологів, на жаль, вплинути на це неможливо. Тому всі країни світу пішли шляхом вдосконалення виходжування цих дітей».

І розпочався шлях недоношеної дитини з операційної, адже саме там найчастіше такі малюки з’являються на світ. Бригада медиків на чолі з завідувачкою відділення інтенсивної терапії новонароджених Тетяною Матевою наочно продемонструвала, як рятують недоношене немовля одразу після народження.

«Саме перші хвилини життя цієї дитинки дуже важливі. Від того, як спрацює бригада, що надає допомогу, залежить здоров’я немовляти. Переривати допомогу не можна ані на хвилину», – зазначила Ірина Горавська.

«Одразу після народження дитину відокремлюють від матері й переносять на відкриту реанімаційну систему під джерело променевого тепла. Оскільки такі діти не здатні самостійно утримувати тепло, то під час первинної респіраторної стабілізації важливе значення має підтримання температурного режиму, – пояснює Тетяна Матева. – Дитині накладають темпоральний давач, який підтримує температуру. Діток, які народилися в терміні гестації менш як 32 тижні, обгортають у стерильну поліетиленову плівку, аби запобігти втраті тепла».

Далі дитинці надають правильного положення тіла і голови та проводять тактильну стимуляцію і первинну оцінку її стану. Якщо новонароджений має певні відхилення з боку частоти дихання, серцевих скорочень, розпочинають штучну вентиляцію легень.

«Після того як дитина пройшла первинну кардіо-респіраторну стабілізацію, у неї адекватні показники сатурації та частоти серцевих скорочень, її перекладають у транспортний кювез і транспортують у відділення інтенсивної терапії новонароджених, – провадить Тетяна Матева. – Дихальна підтримка немовляти не припиняється ні на секунду».

Вона також зауважила, що малюк, який народжується дочасно, – це не просто зменшена копія доношеної дитини. Ці дітки глибоко незрілі.

«Вони мають незрілість центральної нервової системи, дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, нирок, імунної системи, – пояснює завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених. – Тому такі діти перші місяці життя проводять у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Вони потребують наявності специфічного високотехнологічного обладнання, інтенсивної терапії, особливого догляду та дуже дорогих ліків».

За час роботи перинатального центру у відділенні інтенсивної терапії пролікували 320 новонароджених діток. 80% – це малюки, які народилися дочасно. Із них 10% – з масою менш як 1 кг, близько 15% – з дуже малою масою, тобто менш як 1,5 кг.

Талісманом відділення тут називають маленьку Анечку, яка народилася з вагою 420 грамів у терміні гестації 22 тижні.

«Це, певно, перший такий випадок в Україні. Ми біля тої дитини навіть дихати боялися, тільки надавали допомогу, – зізнається Ірина Горавська. – Тепер уже біля неї можна і дихати, і робити прогнози».

Загалом, критерії живонародженості – це маса від 500 грамів, довжина – 25 сантиметрів, термін гестації – 22 тижні.

«У цю дитину було вкладено неймовірно багато любові, знань, терпеливості і лікарів, і батьків, – хвилюючись, додає Тетяна Матева. – Ми дуже сподіваємося, що з нашою Анечкою буде все гаразд і ми її випишемо здоровенькою. На сьогодні дівчинка важить 1225 грамів».

У одній із палат відділення – мама Аліна з синочком Антоном. Жінка сидить у зручному кріслі, а хлопчик мирно посопує у неї на грудях. Це – метод кенгуру, завдяки якому дітки краще виходжуються й швидше одужують, адже через постійний контакт шкіра до шкіри з мамою малеча почувається захищеною.

«Хлопчик народився в терміні гестації 28 тижнів із вагою 710 грамів. Вони з мамою перебувають у нас вже другий місяць, – розповідає завідувачка відділення Тетяна Кощій. – Наразі малюк важить уже 1960 грамів. Мама навчилася його вигодовувати, доглядати за ним».

Вона також додала, що у зв’язку з карантинними обмеженнями нині у відділенні з дітками перебувають тільки мами. А до карантину вчитися доглядати за малечею могли і тати, і решта членів родини.

«Антон – найбільша наша радість, ми дуже довго на нього чекали, – каже Аліна. – На жаль, мене підвело здоров’я і синочок народився дочасно. Але завдяки лікарям його вдалося врятувати. Коли Антон народився, то був завбільшки, як кошенятко. Першим його побачив чоловік, бо я була після операції. Звісно, ми пережили шок. Але лікарі зробили все для того, щоб синочок не тільки вижив, а й був здоровим. Тепер ми гарно набираємо вагу і вже дуже чекаємо на виписку. Ще тільки треба навчитися самостійно їсти. Потроху забувається те, що довелося пережити».

Із цього відділення діток уже виписують додому. Але вони потребують реабілітації протягом перших трьох років, тож перебувають під пильним спостереженням спеціалістів Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства. Тобто процес надання допомоги тут завдяки об’єднанню обласної дитячої лікарні та перинатального центру став безперервним.

Як зазначила Ірина Горавська, Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства відповідає за дитину від народження й до 18 років.

«Одна команда, одні спеціалісти, одні методики – це можливість надавати допомогу більш якісно, – переконана вона. – Після того як вони пройдуть цей шлях, буде більше здорових діток, менше інвалідів, більше задоволених щасливих батьків. Вони всі стають нам рідними».

«Наше відділення розраховане на діток-поспішайок до трьох років. Дуже часто такі малюки мають багато проблем зі здоров’ям. Ми допомагаємо діткам та їхнім батькам на шляху до здорового життя», – розповіла завідувачка відділення катамнестичного спостереження Людмила Міліщук.

У гості до рятівників із тортом з промовистим написом «Дякуємо за життя» завітала родина Катерини та Сергія Мазнюків із села Липне Ківерцівського району. Торік 18 листопада у них народилася двійня – синочок Даміан та донечка Меланія. Дітки з’явилися на світ на 28-му тижні вагітності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...