• Головна
  • Депутати облради хочуть об'єктивності у підготовці заходів до 70-ї річниці Волинської трагедії
13:30, 28 березня 2013 р.

Депутати облради хочуть об'єктивності у підготовці заходів до 70-ї річниці Волинської трагедії

Депутати хочуть об'єктивності при висвітленні трагічних подій, які відбувалися на Волині в 1943 році.

Про це пише прес-служба облради.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій у ході розгляду питання "Про стан виконання в області у 2012 році Регіональної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року".

Начальник управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю ОДА, депутат облради Андрій Мельник повідомив членам комісії, що наразі готується доручення голови ОДА про підготовку заходів до 70-ї річниці трагедії, яка сталася під час польсько-українського конфлікту 1943 року. Зокрема, планується провести наукову конференцію, яка буде своєрідною відповіддю аналогічному польському заходу, який відбувся в Любліні на початку цього року і, зі слів пана Мельника, мав односторонню позицію. Крім цього, силами ВОДТРК з використанням матеріалів Держкомтелерадіо України буде відзнятий науково-документальний фільм. На місцях поховань жертв конфлікту служитимуться спільні молебні за участю різних конфесій. Андрій Мельник також повідомив, що створюється спеціальний веб-сайт, який відображатиме всю інформацію щодо заходів на території України та Польщі. Голова постійної комісї Микола Давидюк висловив пропозицію, щоб на цьому сайті враховувалася позиція як українських, так і польських наукових кіл, щоб уникнути одностороннього підходу при висвітленні цієї делікатної тематики. "Потрібно розумно і мудро підходити до минулого. Ми маємо вшанувати всіх жертв конфлікту та не допустити повторення цієї історії", -- зазначив пан Давидюк. 

Комісія підтримала сесійний проект Сергія Слабенка "Щодо підтримки заяви Верховної Ради України "Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладання Угоди про асоціації між Україною та Європейським Союзом". За пропозицією Богдана Дівнича до сесії депутатам рекомендовано підготувати інформацію про результати голосування народних депутатів України від Волинської області за згадану заяву Верховної Ради України. Пан Дівнич також пропонує довести до відома депутатського корпусу Волиньради інформацію про участь волинських нардепів у пленарному засіданні, на якому розглядалося це питання.

Комісія заслухала та взяла до відома інформацію про стан зовнішньоекономічної діяльності області у 2012 році; про стан залучення іноземних інвестицій в економіку області у 2012 році; про стан залучення у 2012 році в область міжнародної технічної допомоги; про стан виконання у 2012 році Регіональної програми розвитку транскордонного і міжрегіонального співробітництва на 2011-2012 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...