В Луцькому монастирі святої Бригіти таємниці підземелля розкривають археологи

В Луцькому монастирі святої Бригіти таємниці підземелля розкривають археологи, фото-1

У будівлі колишнього монастиря святої Бригіти в Луцьку тривають археологічні розвідки.

Про це розповів Суспільному науковець Державного історико-культурного заповідника Віктор Баюк.

Як розповідається, відкриття таємниць підземелля монастиря розпочалися з невеликого провалля у підлозі. Нині тут розчистили майже 15 квадратних метрів.

“Для нас це цінне тим, що нам не прийшлось нічого пробивати, руйнувати, ми просто почали заглиблюватися”, – каже дослідник.

Що знайшли археологи?

У розчищеному проломі археологи знайшли спуск до річки Стир. Дослідники кажуть, монастир та його стіни виконували оборонну функцію. А прохід до річки використовували на випадок військової облоги.

Серед ґрунту та сміття, яким було завалене підземелля, знайшли археологічний матеріал: вироби з металу і глини, фрагменти скла. Найдавніша знахідка датується XV століттям.

Знайдені цвях, завіса, ложка, кахлі та скло реставруватимуть та досліджуватимуть.

Що відомо про Монастир Святої Бригіти

Монастир Святої Бригіти – це пам’ятка архітектури національного значення XVII століття. Цегла з підземелля відповідає часу будівництва монастиря. Простір і раніше невідомі ходи під підлогою, які нині досліджують науковці, виконували одразу кілька функцій: оборонну, господарську також їх використовували як кладовище для жителів монастиря.

Археологічні розвідки у монастирі святої Бригіти проводять працівники історико-культурного заповідника у Луцьку. За їхніми результатами визначать, чи проводитимуться пізніше повноцінні дослідження.

https://shotam.info
Луцьк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі