• Головна
  • Жертв Волинської трагедії вшанують і у Польщі
14:02, 2 квітня 2013 р.

Жертв Волинської трагедії вшанують і у Польщі

Наближається 70-річчя Волинської трагедії. Цю дату, за дорученням президента, відзначатимуть широко, в тому числі за кордоном. Голова Волинської облдержадміністрації своїм дорученням затвердив розраховані до кінця року заходи, приурочені до сумної річниці.

19 квітня 2013 в колишньому селі Красний Сад Горохівського району пройде захід з вшанування пам'яті 104 українців (біля існуючого пам'ятника), які загинули цього дня 1943 року під час польсько-українського збройного конфлікту. У червні подібний захід відбудеться у селі Охнівка Володимир-Волинського району. Там заплановано відкриття пам'ятника 120 загиблим українцям під час польсько-українського збройного конфлікту.

19-20 червня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбудеться Всеукраїнська наукова конференція "Волинські події: через порозуміння - до майбутнього". Цього ж місяця на меморіальному комплексі "Вічна Слава" у Луцьку буде відкрито стелу з переліком знищених у 1942-1945 роках українських сіл у Польщі (біля існуючого пам'ятного знака холмщанам-жертвам польських збройних формувань та депортованим зі своїх етнічних земель у Польщі).

Також у червні в Луцьку відбудеться пам'ятна академія "Волинські події: через порозуміння - до майбутнього" за участю офіційних представників Республіки Польща.

На вересень заплановано відкриття пам'ятника 132 загиблим українцям під час польсько-українського збройного конфлікту у селі Запілля Любомльського району.

Впродовж червня-вересня в планах - відкриття українських некрополів у польських селах Бересть, Вершин, Вишнів, Ласків та Модринь за участю Люблінського воєводи, голови Волинської облдержадміністрації та української громадськості у Польщі.

2 грудня 2013 року у селі Малинівка Рожищенського району вшанують пам'ять 36 українців (біля існуючого пам'ятника), які загинули цього ж дня 1943 року під час польсько-українського збройного конфлікту.

Свої заходи на території Республіка Польща планують наші сусіди. Як з українського, так і з польського боку використовуватимуть гасло: "Волинські події: через порозуміння - до майбутнього".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...