• Головна
  • Луцький замок може розвалитися вже навесні
12:02, 3 квітня 2013 р.

Луцький замок може розвалитися вже навесні

Шматок стіни Окольного замку в Луцьку скоро може впасти через руйнування фундаменту, - заявив Головний спеціаліст управління містобудування та архітектури з питань охорони і реставрації пам’яток історії та архітектури Волинської ОДА Петро Троневич.

Про це Троневич заявив 2 квітня під час обговорення стратегії розвитку туризму у Луцьку.

За словами фахівця подібне вже сталося у 1979 році, коли шматок стіни Окольного замку, який знаходився біля вежі Чарторийських, просто завалився. 

Троневич розповів, що залишки Окольники оголосили спадщиною у 1977 році, а коли в 1979 році помітили загрозу руйнування, виділили багато державних коштів, але робіт із укріплення не зробили як слід. Зрештою частина стіни просто завалилася і її розібрали на будматеріал.

Спеціаліст вважає, що вина усьому - розриття валу й оголення фундаментів, які на відкритому повітрі стали руйнуватися і осипатися.

"Сто років тому, люди розрили вал, засипали рів і зробили там городи. А фундамент став руйнуватися", - зазначив посадовець.

За його словами, тоді у сімдесятих робіт із укріплення залишеної частини так і не зробили, і фундамент стіни з орнаментною кладкою XVI століття продовжив руйнуватися. 

За словами Троневича, в даний час ситуація критична і шматок стіни от-от завалиться. Проблему з фундаментом і розритим валом ускладнюють гаражі, які збудовані поруч. Мовляв із духа гаражів стікає вода, яка вимиває ґрунт біля стіни.

Троневич заявив, що вже цієї стіни стіна завалиться.

"9 з 10-ти, що цієї весни стіна обрушиться. Як може ця стіна вистояти", - нарікає головний спеціаліст з реставрації.

Троневич вважає, що державні структури просто не спроможні врятувати стіну, бо вони довго реагують на проблеми. За його словами, до порятунку має долучитися громадськість.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...