• На «хрестоносців» чекає поєдинок із суперником, який рветься у Лігу чемпіонів
12:30, 5 квітня 2013 р.

На «хрестоносців» чекає поєдинок із суперником, який рветься у Лігу чемпіонів

Перепишемо статистику у Харкові, - пише прес-служба Фк "Волині".

У четвер луцька «Волинь» провела тренування на «Авангарді» й увечері відбула до Харкова на гру 23 туру проти «Металіста». Лучан у суботу, 6 квітня, чекає надважкий поєдинок, у якому доведеться протистояти супернику, який рветься у Лігу чемпіонів.

Справді, про мотивацію «Металіста» годі говорити, адже навіть нічия у Кривому Розі після семиматчевої серії перемог не похитнула віру гравців Маркевича у власні сили. Але ж й останні хвилини гри 22 туру в Луцьку не могли не надихнути «Волинь», яка, наче справжні «хрестоносці», билася в меншості проти іншого кандидата на ЛЧ – «Дніпра».

На руку господарям цього матчу – істотні кадрові втрати «Волині». Хоча у стрій повертаються дискваліфіковані раніше Сімінін, Пилипчук та Суботич, але після гри із «Дніпром» на лавку через попередження та вилучення присіли Ілієв, Шиков та Ізворану − уся центральна вісь «Волині». У лазареті залишається Лопес. Тому не виключено, що в Харкові побачимо якісь кадрові експерименти від Анатоля Демяненка.

У Маркевича із складом проблем не планується адже і травмованих в команді немає, і матч через перебір карток ніхто не пропускає.

«Металіст» часто називають «найволинськішою» командою УПЛ. Адже у різні роки до першої столиці України з Луцька перейшли Папа, Девіч, Ганцаржик, Шарпар, Тришович. Не забуваємо і про те галицько-волинські корені нинішнього наставника «Металіста» Мирона Маркевича. А на початку 1980-х крутий кар’єрний віраж за адресою Луцьк-Харків-Луцьк зробила легенда волинського футболу Андрій Федецький.

- Так сталося, що я у 1983-84 рр. грав у Харкові, а на початку 1990-х встиг зіграти проти «Металіста» в чемпіонаті України. Але той «Металіст» і сучасну команда Маркевича не можна порівнювати, - розповідає клубній прес-службі Андрій Стефанович. - Це різні за суттю та стилем гри команди. Ні, у мої часи Харків також був футбольним центром України, але нині «Металіст» став справжнім латиноамериканським легіоном. Утім, це право харків’ян - у який спосіб будувати команду. До слова, я встиг забити їм у Харкові – в жовтні 1992-го ми програли 1:2, а я на останніх хвилинах вийшов віч-на-віч з воротарем і котнув йому м’яча під опорну ногу.

Найкращі бомбардири «Волині» в матчах з «Металістом» - Михайло Бурч, Євген Павлов та Володимир Гащин. Перший двічі реалізовував пенальті в матчах першого чемпіонату України, другий – два сезони поспіль забивав харків’янам на їхній домашній арені у першому таймі і двічі «Волинь» все ж поступалася «Металісту» - 1:3...

Статистика дуелей суперників приблизно рівна: у вищій лізі чемпіонатів України суперники зустрічалися 17 разів (+9 =2 -6; у голах − 30:24 на користь «Металіста»). Прикметно, що обидві команди краще грають на власному полі. «Волині», наприклад, вдалося вивезти із Харкова тільки одну нічию у далекому 1993-у році… (1:1).

А от матч першого кола у Луцьку запам’ятався першою перемогою «Волині» після серії поразок від «Металіста» із великим рахунком. Завдяки голам Бікфалві та Суботича (http://www.fcvolyn.net/play/24/) лучани перемогли 2:1 і тепер команда Маркевича прагне реваншу.

Андрій Федецький: «Звісно, у «Металіста» космічна мотивація на цей матч, до того ж рефері матчу «Волині» і «Дніпра» добряче почистив склад лучан перед грою у Харкові. Але, якщо наші хлопці виявлять такий же характер і силу духу, що в останні хвилини матчу проти дніпропетровців, то додому можна повернутися із позитивним результатом».

Отож, субота, 6 квітня, 19.30. «Металіст» - «Волинь», телетрансляція: канал «2+2».

Гра молодіжних команда відбудеться 5 квітня, о 13.30.