
10:30, 8 квітня 2013 р.
На Волині знайшли упівську макатку
У селі Радомишль Луцького району сільському голові Володимирові Семенюку вручили цікаві знахідки: невеличку макатку із зображенням тризуба з волошками і надписами «Слава Україні», «Героям Слава», «Цвіти, Україно», а ще протигаз та кулемет з гвинтівками. Правда, останні не витримали випробувань часом – їх з’їла іржа.
Про це пише Вісник і К.
Ця військова амуніція і зброя, що підтверджують діяльність УПА на Волинській землі, одразу викликають добру усмішку, і згадується запитання східняків: чи правда, що ми на горищах досі автомати тримаємо? Все це теж знайшли саме на горищі у місцевій хаті! От звідки беруться анекдоти, як наприклад: «Вуйку Степане, а навіщо ви клумбу машинним маслом поливаєте? Квітки пов’януть!» «Лихо їх не візьме, аби кулемет не поіржавів!» Цей кулемет не закопали – от і заіржавів.
Та найбільше дивує, як добре збереглася макатка (так на Волині, Рівненщині називали вишивки з петельочками на кутках, які вішали на стіну), знайдена під покрівлею у старенькій хатині. Її більше як за півстоліття міль не сточила і миші не з’їли! Полотно й досі міцне.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:22
20 березня
13:20
20 березня
19:52
18 березня
13:50
18 березня
07:49
18 березня
21:41
16 березня