• Головна
  • Як отримати пільги з податку на нерухоме майно?
15:30, 10 квітня 2013 р.

Як отримати пільги з податку на нерухоме майно?

Пільга зі сплати податку на нерухоме майно  надається на будь - який із об’єктів житла.

Громадяни можуть письмово звернутися до податкової інспекції за місцем проживання з проханням застосувати пільгу зі сплати податку на нерухоме майно на житловий об’єкт , в якому платник податків не проживає. Таку письмову заяву громадянин повинен подати не пізніше 1 липня 2013 року.

Про це інформує сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Волинській області.

Звернення про застосування пільги зі сплати податку на нерухоме майно подається особисто, або ж надсилається поштою з повідомлення про вручення та з описом вкладення чи засобами електронного зв’язку в електронній формі, але обов’язково  з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису  у порядку, визначеному законодавством (лист ДПС України від 11.03.2013 року № 3724/6/17-3216 «Про особливості застосування пільги до об’єкта житлової нерухомості).

«Відповідно до пп. 265.7.3 п. 265.4. Податкового кодексу України дозволяється зробити попередній розрахунок суми податку на нерухомість і вибрати той об’єкт нерухомості, який найбільш прийнятний, із погляду сплати такого податку до бюджету», - йдеться у повідомленні.

У ДПС Волині наголошують: сплачувати цей новий податок зобов’язані не всі  фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою житловою площею більше 120 і будинком, житлова площа якого перевищує 250 квадратних метрів.

Нагадаємо, що ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:

 - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Відповідно до статті 8 Закону України від 06 грудня 2012 року «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлений розмір мінімальної зарплати станом на 01 січня 2013 року в розмірі – 1147 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...