• Головна
  • «Західінкомбанк» не повернув ще вкладникам 334 млн грн
18:01, 10 квітня 2013 р.

«Західінкомбанк» не повернув ще вкладникам 334 млн грн

«Західінкомбанк» повернув вкладникам більше 390 мільйонів гривень, залишаються неповернутими ще 334 , - пише портал "Четверта влада".

Доки ПАТ «Західінкомбанк» займається «клопіткою повсякденною роботою щодо відновлення стосунків з клієнтами та вкладниками», люди пікетують банківські установи у різних містах України.

Уже цього року у Львові та Рівному близько 100 вкладників пікетували відділення «Західінкомбанку». Люди розповідають, що власні гроші не можуть отримати ще з 2009 року. Повідомлення про банкрутство луцького банку періодично з’являються у коментарях під матеріалами інтернет-видань:

- ЛУЧАНИ УВАГА!!! КБ ЗАХІДІНКОМБАНК вкрав Ваші депозити? Терміново виривайте свої гроші через Луцький районний суд (м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 24) - банк практично банкрот. Не гайте часу, - пишуть читачі.

Портал ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернувся до правління ПАТ «Західінкомбанк» із запитом, аби дізнатися про вжиті заходи та суму заборгованих перед вкладниками коштів.

В офіційній відповіді йдеться, що складну ситуацію, яка склалася навколо банку, продовжують вирішувати «клопіткою повсякденною роботою».

«На сьогоднішній день ПАТ «Західінкомбанк», як і його клієнти та вкладники, стали заручниками ситуації, коли окремі позичальники, отримавши в якості кредитів значні обсяги грошових коштів у докризовий період, наразі не виконують власні зобов’язання з обслуговування та погашення кредитів, чим порушують права та законні інтереси, як самого «Західінкомбанку», так і його вкладників», - йдеться у відповіді на запит.

Також правління банку повідомляє, що фінустанова судиться із недобросовісними вкладниками. В судах різних інстанцій зараз на розгляді перебуває 250 справ стосовно неповернення кредитів на загальну суму у 393 мільйони гривень.

«На жаль, відповідні процеси відбуваються вкрай повільно. Низькі темпи повернення кредитної заборгованості, ухилення від повернення кредитів недобросовісними позичальниками та інші об’єктивні причини не дають банку можливості значно прискорити виконання раніше взятих на себе зобов’язань», - йдеться в документі.

Не оминули у відповіді і повідомлень про свої здобутки та виконану роботу з 2009 до 2013 року:
здійснено повні розрахунки з Національним банком України з повернення коштів кредитів рефінансування та сплати процентів на суму 119,7 мільйонів гривень;
сума здійснених розрахунків з місцевими бюджетами склала 9,1 мільйона гривень;
повністю сплачено борг до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі 6,5 мільйона гривень, а з липня 2012 відновлено сплату поточних внесків;
вкладникам банку фізичним особам повернуто 233,6 мільйона гривень;
сплачені проценти за депозитами на суму 108,2 мільйона гривень;
клієнтам юридичним особам повернуто 49,1 мільйона гривень.

Досі загальна кількість вкладників-фізичних осіб становить 15 тисяч 750 чоловік. Станом на перше березня цього року у банку знаходиться вкладів разом із нарахованими відсотками на 334,05 мільйона гривень.

«Західінкомбанк» не повернув ще вкладникам 334 млн грн, фото-1

 _______________________________________________________________________1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...