• Головна
  • Оформлення закордонного паспорту вартує 175 грн
12:00, 11 квітня 2013 р.

Оформлення закордонного паспорту вартує 175 грн

Волинський адміністративний суд задовольнив позов прокуратури Волині про визнання протиправними дій і бездіяльності Управління Державної міграційної служби області.

Про це повідомляють у прес-службі прокуратури області.

Суд зобов’язав Управління усунути порушення вимог Законів України «Про громадянство», «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», «Про засади запобігання і протидії корупції», які допускалися при оформленні паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Прокурорськими перевірками, проведеними за зверненнями журналістів інтернет-видання "Четверта влада", було встановлено, що службові особи Управління Державної міграційної служби області, всупереч вимогам законодавства, при оформленні паспортів для виїзду за кордон нав’язували громадянам не передбачені законодавством послуги з інформаційного забезпечення Волинської філії ДП «Документ» вартістю 100 грн. та послуги страхової компанії «ВУСО» вартістю 75 грн.

Окрім того, працівники ДМС в області допускали оплату наданих послуг з оформлення паспортних документів безпосередньо в місцях їх надання, а не шляхом перерахування замовником коштів через банківські установи.

Надавали посадовці УДМС і можливість службовим особам Волинської філії ДП «Документ» брати безпосередню участь в оформленні паспортів громадянина України для виїзду за кордон, що також є незаконним.

Задля усунення виявлених порушень вимог законів прокурором Волинської області 11 лютого 2013 року начальнику Управління Державної міграційної служби у Волинській області було внесено подання.

Проте жодних заходів до усунення порушень посадовцями УДМС вжито не було. Тому прокуратура області звернулась до Волинського окружного адміністративного суду області з позовом.

Суд задовольнив позовні вимоги прокуратури. Рішення суду наразі набуло законної сили. Отож, волиняни тепер не сплачуватимуть зайвих платежів при оформленні паспорта для виїзду за кордон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...