• Головна
  • Луцькрада наводитиме лад із неукраїномовними вивісками
16:35, 15 квітня 2013 р.

Луцькрада наводитиме лад із неукраїномовними вивісками

У луцькій мерії надумали українізувати вивіски підприємств, установ та організацій, аби дотримуватися діючого мовного законодавства.

Нещодавно за цю роботу взялися в управлінні розвитку підприємництва та реклами Луцької міської ради, - пише ВолиньPost.

Як пояснила 15 квітня заступниця начальника управління Наталія Рибай, за вивіски вони взялися не лише тому, що на це питання звернули увагу депутати міської ради. А й тому, що останнім часом у Луцьку дійсно побільшало іншомовних вивісок.

«У 2012 році міська рада прийняла відповідне рішення. Потім було розпорядження міського голови. І дійсно, в останні роки стало більше вивісок саме на іноземній мові. Ми мусили звернути на це увагу», – пояснила вона.

Нині ж, каже чиновниця, суб’єктам господарювання розпочали надсилати листи із проханням привести у відповідність до мовного законодавства вивіски. У першу чергу вирішили навести лад із назвами фірм та магазинів у торгових центрах. Також надіслали листи суб’єктам господарювання, що розташовані на проспекті Волі, проспекті Соборності, вулиці Винниченка, проспекті Перемоги тощо.

«По-іншому нас не чують. Мусимо роз’яснювати. Законодавство дуже складне, його по-різному сприймають, по-різному трактують», – каже Наталія Рибай.

«Зараз ми просто роз’яснюємо і просимо», – запевнила вона.

Так, до 15 травня власників торгових центрів зобов’язують забезпечити наявність власної вивіски та вивісок підпорядкованих орендарів українською мовою. У разі невиконання порушників «передаватимуть» у інспекцію захисту прав споживачів, аби там вже призначали відповідні санкції.

До слова, як свідчить лист, який є у розпорядженні ВолиньPost’у, суб’єктам господарювання чітко вказано, що привести у відповідність до мовного законодавства вивіски вони зобов’язані, тобто це не прохання, а вимога.

Утім, як штрафуватимуть порушників Наталія Рибай поки не знає.

І найважливіше: фірми і магазини, вивіски яких написані, скажімо, латиницею, але зареєстровані українською, повинні змінити свою назву.

«У разі розміщення на вивісці зображення знаку для товарів і послуг іншою мовою суб’єкту господарювання необхідно надати в управління розвитку підприємництва та реклами міської ради підтверджуючі документи (копію свідоцтва на знак для товарів і послуг або копію патенту на промисловий знак)», – йдеться в листі.

Зауважимо також, у Законі України «Про засади державної мовної політики» йдеться: «Найменування органів державної влади і органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ та організацій, написи на їх печатках, штампах, штемпелях, офіційних бланках і табличках виконуються державною мовою».

Луцькрада наводитиме лад із неукраїномовними вивісками, фото-1

 cb-002

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...