• Головна
  • Волинь отримає понад 25 млн євро на розбудову області
15:30, 16 квітня 2013 р.

Волинь отримає понад 25 млн євро на розбудову області

Волинь отримає понад 25 млн євро на розбудову області. Ресурси регіон залучає в рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2007-2013 років.


Про це повідомили у прес-службі облдержадміністрації.

На сьогоднішній оперативній нараді про результати заключного засідання 8-го спільного моніторингового комітету Програми, який відбувся у м. Брест Республіки Білорусь, доповіла заступник начальника міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Наталія Кролік.

Зокрема, затверджено до співфінансування Європейського Союзу вісім парасолькових проектів, серед яких два - за участі волинських партнерів. Це: «Культура прикордоння – інтеграційна платформа місцевих громад Єврорегіону «Буг», який впроваджуватиметься через реалізацію п’яти мікропроектів у містах Ковелі та Луцьку, смт Шацьку, Заболоття, а також у селі Гірка Полонка; «Центр підтримки транскордонного ринку праці», у якому бере участь Східноєвропейський університет імені Лесі Українки та проект з резервного списку «Покращення доступності до туристичного регіону Долини Зіляви та партнерських територій України та Білорусі», учасником якого є Забродівська сільська рада Ратнівського району. Проектом передбачено будівництво 5,3 км комунальних доріг у селах Заброди, Лучичі та Якуші.

Протягом 2010-2012 років відбулося три раунди набору проектних заявок, за результатами яких Волинь реалізовуватиме проекти на понад 25 млн євро, з урахуванням чотирьох великомасштабних, кошторис яких - 10,5 млн євро.

На сьогодні із 30 транскордонних проектів на Волині реалізується 12, а у відношення до решти здійснюється процедура підписання грантових угод. Спрямованість проектів: розвиток туризму та сільського господарства, медичної сфери, будівництво каналізації у смт Шацьк, покращення дорожньої інфраструктури та водопостачання, забезпечення якісного правопорядку та безпека життєдіяльності, підвищення інвестиційної привабливості.

Довідково: загальний бюджет Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2007-2013 років становив 186,2 млн євро. Її дія поширювалась на 15 адміністративно-територіальних одиниць трьох країн, в тому числі й на територію Волинської області. Фінансування для української сторони становить 565,7 тис. євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...