• Головна
  • На Завокзальному ринку поміняється «влада»?
12:15, 17 квітня 2013 р.

На Завокзальному ринку поміняється «влада»?

Луцька міськрада може розірвати укладений із Волинською облспоживспілкою договір оренди земельної ділянки під найбільшим торговищем міста – Завокзальним ринком.

Про це йшлося під час засідання тимчасової контрольної комісії із врегулювання конфлікту поміж облспоживспілкою та підприємцями, які торгують на Завокзальному ринку в Луцьку, - пише IA ZIK.

Нагадаємо, на початку травня 2011 року луцька мерія віддала на 22 роки в оренду облспоживспілці земельну ділянку площею 3,5 гектара, де розташований найбільший ринок міста – Завокзальний. Водночас спілка брала на себе низку зобов’язань. Зокрема до 1 травня 2012 року розробити та погодити проект реконструкції ринку. Також керівництво спілки мало укласти із підприємцями, які торгували на базарі, договори оренди на 22 роки.

Однак незабаром виникла конфліктна ситуація. Підприємці заявили про тиск з боку облспоживспілки. Отож, задля врегулювання конфліктної ситуації міськрада створила тимчасову контрольну комісію, яку очолив представник фракції «НУ» Андрій Козюра. Комісія звернулася до облспоживспілки із вимогою надати низку документів, серед яких, приміром, статут.

На засідання комісії 16 квітня до міськради завітали представники обох конфліктуючих сторін, а також представники «Волиньгазу» та управління Держтехногенбезпеки. Спочатку розмова у голови комісії та заступника голови правління Волинської облспоживспілки Володимира Горгута не клеїлася. Зокрема Козюра намагався побудувати діалог, ледь не допит, у формі «питання-відповідь», але Горгут порадив йому не уявляти себе слідчим прокуратури.

Зрештою, заступник голови правління облспоживспілки заявив, що, виявляється, на ринку ніякого конфлікту взагалі нема. Мовляв, про це міськраду повідомили ще 5 березня і попросили надати докази існування якогось протистояння. «Але після такої розмови ми ще подумаємо, чи давати вам відповідь», - емоційно зазначив Горгут.

Мовляв, умови, передбачені у договорі оренди земельної ділянки не порушуються, а з жодним підприємцем не розірвано угоди. Принаймні, звернень до суду від них не надходило.

Натомість член ТКК Роман Бондарук заявив: «Ви не вправі вирішувати, давати відповідь депутатам, чи ні». На його думку, це питання визначене законом.

Ба більше – у Бондарука склалося враження, що, заперечуючи наявність конфлікту, облспоживспілка «робить із депутатів ідіотів».

Одначе, члени комісії вказали на декілька моментів. Облспоживспілка, підписуючи договір оренди земельної ділянки, брала на себе зобов’язання розробити та погодити проект реконструкції ринку до 1 травня 2012 року, однак цієї умови не дотримала. Також із підприємцями не укладено договори оренди торгових місць на 22 роки, як це вирішила Луцька міськрада, віддаючи спілці найбільший ринок.

Як наслідок, нині ситуація загострилася через те, що десятки кіосків Завокзального ринку виявилися розташованими на магістральному газопроводі. Держтехногенбезпека та «Волиньгаз» видали приписи про усунення цього порушення, яке, однак, можна було б ліквідувати завдяки вдалому проекту реконструкції ринку.

Зі слів Володимира Горгута, облспоживспілка замовляла лишень техніко-економічне обґрунтування перенесення газової труби, але до проекту руки так і не дійшли.

Депутат міськради із фракції «Свободи» Сергій Сівак зауважив, що ця ситуація – схожа на цирк. «З одного боку, є договір із міськрадою, але він – не обов’язковий до виконання», - поіронізував він.

Щоправда, відповіді на питання, чому про проблему газової труби не згадували упродовж двадцяти років, ніхто так і не дав.

Рішення комісія приймала за зачиненими дверима. Мовляв, журналісти – зайві. Як розповів у коментарі IA ZIK голова комісії Андрій Козюра, наразі вирішили звернутися до управління Держтехногенбезпеки та «Волиньгазу» із клопотанням надати копії приписів стосовно газової труби. Окрім того, трьом депутатам доручили напрацювати попередній проект висновку комісії.

Про що в ньому йтиметься – стане зрозумілим після його ухвалення. Однак Козюра припустив, що комісія рекомендуватиме міськраді розірвати договір оренди землі під ринком із Волинською облспоживспілкою.

«Основні тези – про порушення зі сторони облспоживспілки вимог рішення міської ради і умов договору. Мова була саме про це в частині невиконання з боку облспоживспілки умов договору, які стали наслідком порушення прав підприємців вільно господарювати на цій землі», - зазначив Андрій Козюра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...