• Головна
  • На Волині – 15 млн тонн відходів
09:31, 18 квітня 2013 р.

На Волині – 15 млн тонн відходів

В екологічному плані Волинь можна віднести до однієї з найбільш благополучних областей України. За рівнем викидів забруднюючих речовин в атмосферу область посідає 23, накопичення токсичних відходів – 19 місце в країні.

Про це повідомляє головне управління статистики у Волинській області.

На охорону навколишнього природного середовища підприємства у минулому році витратили близько 70 млн.грн. Поточні витрати підприємств на заходи, які повинні знизити шкідливий вплив на довкілля, становили майже 63 млн.грн., що на 2,8% більше, ніж позаторік, капітальні інвестиції в об’єкти природоохоронного призначення – 6,9 млн.грн.

За забруднення навколишнього середовища і порушення природоохоронного законодавства підприємствам, організаціям та установам області пред’явлено екологічний податок на загальну суму 2,8 млн.грн., з якого сплачено 2,5 млн.грн. (90,0% пред’явленого). Основними складовими пред’явленого екологічного податку була плата за викиди в атмосферне повітря (52,3%), розміщення відходів (25,3%) та скиди у водні об’єкти (22,4%).

Одним з видів антропогенного навантаження є викиди забруднюючих речовин від стаціонарних та пересувних джерел. У 2012 році в атмосферу області потрапило 50,5 тис.т шкідливих речовин та парникових газів. В цілому у країні основними забруднювачами повітря виступають промислові підприємства, від стаціонарних джерел яких в атмосферу надійшло 62% викидів. На Волині переважаюча частина шкідливих речовин (понад 85%) потрапляє в атмосферу від транспортних засобів, в т.ч. понад 55% від автотранспорту громадян.

У сумарній кількості забруднюючих речовин викиди метану та оксиду азоту, які належать до парникових газів, становили відповідно 3,6 та 0,2 тис.т, або 7,6% загального обсягу. Крім того, від всіх джерел в атмосферу потрапило 1414,4 тис.т діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату.

Частка області у загальнодержавному обсязі викидів забруднюючих речовин в атмосферу від усіх джерел не перевищувала 0,9%. Якщо порівняти обсяги викидів то вони в 4 рази менші, ніж у сусідній Львівській області. За кількістю викидів у розрахунку на 1 квадратний кілометр Волинь ділить 24–25 місце з Херсонською областю.

Актуальною проблемою залишається знешкодження та утилізація відходів. На початок 2013 року на території області зберігалося майже 15,2 млн.т відходів, у т.ч. 1,8 тис.т І–ІІІ класів небезпеки. За рік їх кількість зросла на 2,8%, за рахунок накопичення відходів ІV класу небезпеки, які за класифікатором визначені як мало небезпечні.

 Протягом 2012 року в області утворилось 633,8 тис.т відходів всіх класів небезпеки, з них 99,9% (633,1 тис.т) – ІV класу небезпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...