• Головна
  • На Волині нема проблеми з медичними кадрами, - замміністра охорони здоров'я
11:03, 25 квітня 2013 р.

На Волині нема проблеми з медичними кадрами, - замміністра охорони здоров'я

На Волині з робочим візитом побував перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Качур.

Він ознайомився з діяльністю територіальних медичних об’єднань у Ковельському і Любомльському районах, відвідав пункт швидкої медичної допомоги Шацької районної лікарні і сільські амбулаторії, - про це пишуть Відомості.UA

Впровадженням медичної реформи на Волині чиновник МОЗ загалом задоволений.

«Та система охорони здоров’я, яка була донедавна, вже нікого не влаштовувала, - каже заступник міністра. – Медична реформа почалась у пілотних регіонах: індустріальна область – Донецька, господарська – Вінницька, змішана – Дніпропетровська і, звісно, Київ. Гроші пішли на первинну ланку. Наприклад, у Донецькому регіоні ще два роки тому сільської медицини практично не було».

Заступник міністра додав, що також проходить формування єдиної мережі екстреної медичної допомоги. Минулого року придбали понад 500 машин «швидкої», цьогоріч планується закупити півтори тисячі.

«Є проблема з кадрами, - визнав Олександр Качур. – У західних областях вона ще не сильно відчутна. На Львівщині забезпеченість лікарями і медперсоналом наближається до 100%, на Волині і Тернопільщині – під 80%, а на сході і півдні – всього 50-60%».

Заступник міністра охорони здоров’я торкнувся питання ліквідації дільничних лікарень. «У регіонах складна ситуація з дільничними лікарнями. Ви зайдіть ввечері в будь-яку сільську лікарню і подивіться, скільки там хворих лежить. Та взагалі нема. При цьому витрати на оплату праці, харчування і медикаменти йдуть, часто – їжа і ліки тільки на папері. Кожен регіон має вирішувати на місцевому рівні, чи потрібні дільничні лікарні, - вважає посадовець із МОЗ. – Колись українців було 52 мільйони, тепер – 45 мільйонів, а медзакладів лишилось, як і раніше. І не думаю, що якщо областям дати більше грошей на медицину, то щось зміниться. У дірявому відрі спершу треба залатати дірки, а потім воду лити. Головні лікарі і місцева влада мають бути господарниками», - підсумував заступник Богатирьової.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...