14:19, 7 травня 2013 р.
На Волині отець і матушка самотужки розписують храм
У Ковелі Настоятель храму отець Володимир і матушка Інна стали співавторами проекту Божої оселі, а також самотужки продовжують його розписувати з середини.
Про це повідомляє Про Ковель.
«Саме цінне, що має церковна обитель – це її прихожани, які щодня, щохвилини наповнюють храм величальним піснеспівом та щирими молитвами, які линуть до Господа з самісінької глибини людської душі», - такими словами зустрів мене настоятель церкви Великомученика Цілителя Пантелеймона отець Володимир Шкварок. Двері цієї оселі Божої відчинені постійно, тому завше, коли сюди зайдеш, то відразу ж помітиш людей, які в тиші і напівтемряві тихесенько через молитву розмовляють із Господом. Отець Володимир, коли з матушкою Інною приїхав до її рідного Ковеля, мріяв звести саме такий храм, в якому б людина змогла вільно залишатися сам на сам з Богом, де їй ніхто й нічого не заважало б молитися стільки, скільки потребує її змучена труднощами, проблемами та турботами душа.
"Ми фахові художники-графіки. Обоє вчилися в українському поліграфічному інституті імені Івана Федорова, що у Львові. Там же познайомилися, закохалися та побралися. Згодом, за покликом душі, я ще й закінчив Київську духовну семінарію і погодився переїхати на Волинь до Ковеля, хоча сам родом із Тернопільщини. Близько трьох років разом із парафіянами молився за швидке одужання хворих та вічне царство усопших у невеличкій молитовній кімнаті центральної райлікарні. Це приміщення нам люб’язно надав головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук. Однак ідея побудувати величний храм за власним баченням мене все ж таки не покидала. І тут на допомогу знову прийшов Олег Максимович. Він запропонував розпочати будівництво поряд із лікарняним закладом. У грудні 2002 року був закладений наріжний камінь у підвалини майбутнього храму Святого Пантелеймона Цілителя", - розповідає настоятель церкви.
За переказами старожилів у першій половині минулого століття на території теперішнього моргу, що поряд з лікувальною установою, знаходилася церква, однак вона була вщент зруйнована німцями у роки Великої Вітчизняної війни. Нині за пожертви прочан неподалік того місця зведено новий величавий храм Святого Цілителя Пантелеймона, який в жовті 2009 року був освячений.
"Оскільки я і матушка Інна за освітою – художники, то ми стали співавторами проекту забудови. Пізніше сміливо бралися за будь-яку різні роботи, зокрема, разом із будівельками місили бетон і заливали його під фундамент, клали цеглу, штукатурили і фарбували стіни тощо. А коли духовну споруду спільними зусиллями звели, тут же приступили до її розпису з середини, адже церковній громаді наймати іконописців не по кишені", - пригадує отець Володимир.
"Іконопис - це кропіткий і тривалий процес, - це до розмови долучилася матушка Інна. – Іконостас, ікони Святих нами виконані за стародавнім художнім розписом XIV-XV століття, де фактично 80 відсотків робіт – підготовчі. Пам’ятаю, як будучи на восьмому місяці вагітності, я з величезною насолодою оформляла верхню частину однієї зі стін церкви, не боячись впасти і забитися. Наразі наші художні роботи ще не закінчені, але як тільки з’являється вільна хвилинка, я і отець Володимир забираємося практично під самісінький купол храму, беремо фарби і мерщій за діло".
Матушка Інна і отець Володимир вже допомогли спроектувати тим, хто цією роботою займається повсякчас, кілька храмів Волині, котрі нині вже будуються.
При церкві Святого Цілителя Пантелеймона діє недільна школа на три класи, до якої діти йдуть із п’ятирічного віку. За більш ніж 10 років її вихованці вже побували з туристичними походами в Карпатах, зазирнули до древніх замків Львівщини, завітали до Рівного та Острога. А ще – учні недільної школи мають хорошу можливість дивитися цікаві фільми чи мультфільми завдяки мультимедійній системі. Це подарунок від народного депутата України Степана Івахіва.
"Я хотів би подякувати всім, хто щодня і в мороз, і в спеку приходить до храму на богослужіння, хто турбується про його ошатний вигляд, хто, не покладаючи рук, дбає про зелені насадження на подвір’ї обителі, а також благодійникам, які допомагають нам, як словом, так і ділом. Нехай Господь Бог та Матінка Божа завжди оберігають Вас від усіх негараздів і посилають міцне здоров’я та довголіття, родинне тепло та душевний спокій", - виголосив на прощання настоятель храму Святого Цілителя Пантелеймона отець Володимир.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...