Хірург з Волині з колегами провів унікальну операцію на серці

Як стало відомо, вперше на Волині у центральній районній лікарні Ковельського МТМО провели унікальні складні операції двом пацієнтам, які проходили лікування у кардіохірургічному центрі.

Про це повідомляють на сторінці медустанови у фейсбуці.

Ковельська лікарня стала третьою в Україні (після Києва та Одеси), де за три дні виконали ендоваскулярну оклюзію вушка лівого передсердя. Такі інноваційні операції до цього часу не проводились в країні. Вони стали можливими завдяки співпраці з клінікою Kardiologie Klinikum Herford (Німеччина).

Команда лікарів Ковельського МТМО у складі судинного хірурга Олександра Голуба, анестезіолога Андрія Гуски, кардіологині ЧС-ЕХО-КГ Ольги Танської та медичної сестри Тетяни Куничик спільно з проктором Криштофом Пуйдаком прооперувала хворих з вадами серця.

Пацієнтам імплантували спеціальний пристрій — оклюдер останнього покоління UltraSept LAA виробництва CARDIA (USA).

Хірург з Волині з колегами провів унікальну операцію на серці, фото-1 Хірург з Волині з колегами провів унікальну операцію на серці, фото-2

Оклюзія вушка лівого передсердя дозволяє запобігти ризику інсульту та позбутися головної причини утворення тромбів у пацієнтів з фібриляцією передсердь (аритмією).

Перший, 57-річний пацієнт з постійною формою миготливої аритмії, переніс три інсульти. Оклюзія вушка лівого передсердя була єдиним шансом на порятунок його життя. Відтепер пацієнту нема потреби довічно приймати антикоагулянти (кроворозріджувальні препарати).

Другий пацієнт, якому 42 роки, з постійною формою миготливої аритмії, перебуває у Ковельському МТМО в листі очікування на трансплантацію серця.

Як розповіла кардіологиня Ольга Танська, пацієнт вів досить активний спосіб життя, адже був професійним спортсменом. Через аритмію останніх п’ять років він отримує максимальну медикаментозну терапію. Аби відмовитися від антикоагулянтів та у майбутньому уникнути інсультів, вирішили зробити операцію із закриття вушка лівого передсердя. Таким чином пацієнт зможе жити без трансплантації зі своїм власним серцем та повернутися звичного способу життя.

Обидві операції пройшли успішно. Вони проводилися за допомогою ангіографа (із застосуванням рентгенологічного обладнання) через прокол у судині на нозі і не потребували хірургічних розрізів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі