• Головна
  • У Волинському рибпатрулі підбили підсумки нерестової кампанії 2021 року
22:11, 13 липня 2021 р.

У Волинському рибпатрулі підбили підсумки нерестової кампанії 2021 року

У Волинському рибпатрулі підбили підсумки нерестової кампанії 2021 року

З 1 квітня по 30 червня 2021 року на водоймах Волинської області тривала нерестова заборона. Державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля посилено контролювали водні об’єкти.

Одночасно з правоохоронною роботою цьогоріч багато часу було відведено діяльності екологічного спрямування, - інформують у пресслужбі Волинського рибоохоронного патруля.

Так, не зважаючи на карантинні обмеження, у рибпатрулі здійснили 114 рибоохоронних рейдів. Участь у рейдах окрім рибпатрульних брали громадські інспектори, працівники поліції, прикордонники та громадські активісти. Останні в більшості долучились до роботи рибоохорони після робочих спільних зустрічей з працівниками рибоохоронного патруля, що відбулися напередодні нерестової заборони у містах Луцьк, Нововолинськ та смт Іваничі. На таких зустрічах обговорювали основні методи боротьби з браконьєрством на водоймах, одним з яких і є залучення небайдужої громадськості.

В ході рейдів під час рибоохоронної роботи на водних об’єктах державні інспектори здійснювали випуск водних біоресурсів з безхазяйного майна. За три місяці нерестової заборони повернено назад у природне середовище 102 кг риби, чим попереджено збитків на суму 58 293 грн. Випускаються водні біоресурси в живому стані, тим самим зберігаючи генофонд аборигенної іхтіофауни регіону.

Під час нересту для допомоги мешканцям водойм було здійснено заходи з виготовлення та встановлення нерестових гнізд. Такі заходи провели на Нововолинському озері у м. Нововолинськ Володимир-Волинського району та на заплаві річки Стир в урочищі «Чебені» Рожищенської ТГ Луцького району. Загалом було встановлено 140 штучних нерестовищ, на кожному з яких відкладено до 50 тисяч ікринок. Потреба встановлювати штучні нерестовища виникає там, де дуже малий рівень рослинності та відсутні природні нерестові площі. Такі гнізда допомагають рибі розмножуватись. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води. Таким чином ікринкам дають якомога більше шансів на життя.

Одним із заходів, що допоміг віднереститися водним біоресурсам у Хрінницькому водосховищі стало дотримання відповідних рівнів води. Волинський рибоохоронний патруль є членом міжвідомчої комісії щодо безаварійного пропуску весняної повені та дотримання режимів роботи водосховища. На одному з засідань було визначено оптимальний рівень води на Хрінницькому водосховищі з метою недопущення осушення нерестових ділянок та їх площ, що допомогло рибі відкласти ікру в відповідний період.

Позитивними заходами під час нересту стали акції зі вселення водних біоресурсів у волинські водойми. Під час нерестової заборони відбулося зариблення на придатковій водоймі (старе русло) річки Стир в межах села Жидичин Луцької ТГ Луцького району Волинської області. Вселення здійснювалося з ініціативи та за рахунок коштів місцевих рибалок – любителів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...