14:49, 23 травня 2013 р.

Лучанам прочистять легені

283 підприємства міста забруднюють повітря. І лише 256 з них мають на це дозвіл. Влада виріша проконтролювати їх роботу. З 27 травня на протязі мясяці у Луцьку триватиме акція "Чисте повітря". 

Відповідне розпорядження підписав Луцький міський голова Микола Романюк.

У цей час управління транспорту та зв’язку, відділ ДАІ, Волинської обласної ради Українського товариства охорони природи, Державної екологічної інспекції у Волинській області, представники транспортних організацій здійснюватимуть виїзний контроль викидів відпрацьованих газів автомобільного транспорту, який експлуатується на вулицях, підприємствах міста при виїзді автомобільного транспорту на маршрут та на кінцевих зупинках маршрутних таксі. Заміри викидів забруднюючих речовин автомобільного транспорту фіксуватимуть у відповідному акті, повідомили в прес-службі міськради.

   Волинському обласному центру з гідрометеорології державної гідрометеорологічної служби, Державній установі «Волинський обласний лабораторний центр» Державної санітарно-епідеміологічної служби України  необхідно забезпечити безперебійну роботу з лабораторного контролю якості повітря в пунктах моніторингу і на маршрутних постах, здійснити спеціальний аналіз в період проведення акції «Чисте повітря».

   У мерії також розробили ряд зобов'язань для підприємств, що забруднюють повітря.

Сьогодні ж відбулася нарада з питань організації місячника «Чисте повітря» за участю відповідних служб та представників транспортних організацій.

   За словами радника міського голови з екологічних питань Бориса Сороки, у місті налічується 77 промислових підприємств-забруднювачів атмосфери, що перебувають на державному обліку, та 256 підприємств, що мають дозволи на забруднення повітря. Загалом 283 підприємства у Луцьку викидають забруднюючі речовини в атмосферне повітря.

Усім відомо, що без їжі людина може прожити 27 днів, без води -7 днів, а без повітря - не більше 2-х хвилин, при чому екологічно чистого. Отже, охорона атмосферного повітря - це питання державного значення. Тож не випадково у  місті відбувається щорічна загальноміська акція «Чисте повітря

   «Усім відомо, що без їжі людина може прожити 27 днів, без води -7 днів, а без повітря - не більше 2-х хвилин, при чому екологічно чистого. Отже, охорона атмосферного повітря - це питання державного значення. Тож не випадково у  місті відбувається щорічна загальноміська акція «Чисте повітря», - каже Борис Сорока.

   Він звернув увагу учасників наради, що, відповідно до чинного законодавства, сума штрафів досить значна і тепер за експлуатацію автомототранспортних засобів, в яких вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах перевищує граничнодопустимі норми, накладається штраф від 510 до 850 грн.

   Борис Сорока повідомив, що на сьогоднішній день в місті нараховується шість акредитованих станцій технічного обслуговування автомобілів, що мають право проводити заміри викидів забруднюючих речовин в атмосферу від транспортних засобів. Знаходяться вони на підприємствах ДП «АСЗ № 1» AT «AK «Богдан Моторс», ПАТ «Волинь-Авто», підприємство «Волиньавтомотосервіс», ТзОВ «Елітна-плюс», Волинська обласна організація Всеукраїнської спілки автомобілістів та ПП «Олтранс». Ці виробничі потужності здатні в повній мірі забезпечити контроль транспортних засобів та забезпечити виконання вимог екологічної безпеки нашого транспорту. Але, додає він, хоча ліній і побільшало, а відсоток транспорту, що перевіряється, досить незначний.

   Для прикладу він розповів, що обсяг загальних викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря Луцька від стаціонарних джерел підприємств міста за минулий рік становив 0,9 тис. тонн, а від автотранспорту - 11,5 тисяч тонн, а це майже в 13 разів більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...