• Головна
  • Депутати відмовилися заборонити секонд-хенд, бо там одягається 40% українців
12:26, 24 травня 2013 р.

Депутати відмовилися заборонити секонд-хенд, бо там одягається 40% українців

Комітет Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики на розширеному засіданні 22 травня не підтримав законопроект «Про заборону оптової торгівлі, крім комісійної, вживаних текстильних виробів, одягу і взуття» депутата Віталія Немілостівого.

Про це повідомляє прес-служба Комітету, головою якого є Олександра Кужель, передає Главком.

Автор проекту закону, презентуючи свою ініціативу, назвав секонд-хенд однією з головних причин занепаду вітчизняного легпрому.

У свою чергу, представники малого та середнього бізнесу відзначили, що розвиток легкої промисловості в Україні гальмується не можливістю ввозу вживаних товарів, а повною відсутністю підтримки галузі державою і корупцією на митниці, яка, за словами підприємців, відкрила шлюзи для так званого «сірого імпорту ».

Кужель підкреслила важливість комплексного вирішення проблем легкої промисловості.
«Заборона ввезення секонд-хенду - це найпростіший, але малоефективний захід. Ніколи заборона не сприяла розвитку. Конфронтація і протиборство в цьому соціально важливому питанні є неприпустимими», - підкреслила вона.

Також Кужель відзначила, що за результатами опитувань, частина українців, які час від часу роблять покупки в магазинах секонд-хенду, становить 40%. Тому ігнорувати їх думку при вирішенні цього питання, яке, на жаль, вже стало соціальним, депутати не мають права.
«На жаль, це результат бідності громадян, питання зубожіння нації, ми повинні це розуміти», - зазначила Кужель.

Результатом обговорення законопроекту стало рішення Комітету повернути проект закону автору на доопрацювання. Також було прийнято рішення створити спеціальну робочу групу, до якої включити представників асоціацій та об'єднань легпрому і підприємців, які працюють у сфері продажу товарів секонд-хенду, з метою пошуку рішень, які відповідали б паритетом інтересів держави, бізнесу та українських споживачів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...