• Головна
  • Перехід української армії на контрактну службу відкладається на 2017 рік
14:50, 31 травня 2013 р.

Перехід української армії на контрактну службу відкладається на 2017 рік

Для проведення реформи Кабміну потрібно 131 млрд гривень. Їх отримають з бюджету і за рахунок продажу військових об'єктів.

Кабмін знову взявся за реформування армії. Там затвердили програму, розраховану на 2013-2017 роки. Вона припускає повний перехід на контрактну армію не в 2014 році, як звучало раніше в заявах чиновників Міноборони, а тільки через п'ять років - у 2017-му, повідомляє "Сегодня".

За словами міністра оборони Павла Лебедєва, реформа пройде в кілька етапів, а примусових призовів вже з наступного року не буде. «Осінній призов буде останнім. Реформа армії - це складний процес, який реалізується згідно з планом реформ. Це рішення прийнято, і назад дороги немає. Призову більше не буде. Але зараз ми зіткнулися з ситуацією, коли дуже багато молоді висловлює бажання пройти військову службу в річний термін. А перший контракт, як відомо, укладається на три роки. Бажання служити зрозуміло: молодь планує свою подальшу кар'єру в силових структурах. Тому ми йдемо їм назустріч і будемо надавати можливість добровільної служби в якості резервістів або учасників програм підготовки офіцерів запасу (під час перехідного періоду, - Авт.). Зараз опрацьовується проект поправок до закону про військову службу, які регулюватимуть це питання », - розповів міністр.

Програма передбачає скорочення чисельності військовослужбовців зі 182 тис. осіб до 115 тис. Документ ще повинен завізувати президент.

Міністр оборони заявив, що на реформу знадобиться 131 млрд гривень. Частково фінансування проведуть з бюджету, а частково - за рахунок продажу зайвого військового майна, пояснив міністр.

«Коли армія скорочується, логічно, щоб військові об'єкти були реалізовані, а гроші використали на модернізацію армії. Потрібно, щоб це відбувалося прозоро», - вважає директор «Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння» Валентин Бадрак.

«Я боюся, що військові містечка в привабливих місцях будуть приводитися в порядок за держрахунок, а потім продаватися наближеним людям за мінімальні гроші», - говорить директор військових програм центру ім. Разумкова Микола Сунгуровський. У міністерстві обіцяють, процедура буде прозорою, а держмайно розпродаватиметься шляхом відкритих торгів.

«До 2017 року передбачається скоротити кількість генералів на 30%, а полковників - на 40%», - сказав нам міністр оборони. Що буде з скороченими військовослужбовцями?

«Якщо це робити за один рік, то можна говорити про гуманітарне вибуху, а за п'ять років це можна зробити плавно. Головне - розробити програми для перекваліфікації військових», - каже Бадрак.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...