• Головна
  • В Шацьку з’явилася екологічна стоянка за 10 тисяч євро
15:50, 26 листопада 2021 р.

В Шацьку з’явилася екологічна стоянка за 10 тисяч євро

На території Шацького лісового коледжу облаштували екологічне паркування для автомобілів.

Про це повідомляють у пресслужбі коледжу.

У Шацькому лісовому фаховому коледжі імені В.В.Сулька впровадили міжнародний проєкт «Екологічна парковка для автомобілів», за фінансової підтримки Федерального міністерства навколишнього природного середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (BMU).

Загальна сума проєкту склала 10 тисяч євро.

Пілотний проєкт вдалося впровадити завдяки спільному українсько-німецькому проєкту «Екосистемна адаптація до зміни клімату та стійкий регіональний розвиток через розширення можливостей українських біосферних резерватів».

Метою Міжнародного проєкту було продемонструвати екосистемний підхід з адаптації до зміни клімату у біосферному резерваті «Шацький».

Цей проєкт реалізований в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI). Федеральне міністерство довкілля, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини (BMU) підтримує цю ініціативу на основі рішення, прийнятого Бундестагом Німеччини. Проєкт впроваджений Фондом Міхаеля Зуккова та Університетом сталого розвитку міста Еберсвальде з Німеччини разом з місцевою громадською організацією «Зелений край».

Читайте також: Голова Держлісагентства Юрій Болоховець – про укрупнення лісгоспів у рамках реформування галузі

Координатор пілотного проєкту, викладач коледжу Шацького лісового фахового коледжу Володимир Матлах інформував, що на даному етапі, роботи по облаштуванню екопарковки на території навчального закладу фактично завершені.

Він розповів основні етапи по облаштуванню зеленої стоянки, що здійснювався за допомогою спеціальних газонних решіток.

«Найголовніше при облаштуванні – це правильне визначення товщини опорного шару, яка напряму залежить від характеру майбутніх навантажень. На підготовлену основу укладають екологічну бруківку-решітку, заповнюють родючим ґрунтом і засівають газонною травою. Остання очищає повітря, а ґрунт під решітками, вбирає воду, яка з’являється після дощів. Тому практично та естетично» – поділився Володимир Матлах.

«Проєкт результативний та стимулює до впровадження розв’язання питань парковки нашого регіону. Це досить ефективне рішення стосовно організації паркувального місця для автомобілів з повним збереженням живого газону та його функціонального призначення на території закладу. Проєкт, який було заплановано раніше змогли успішно реалізувати зараз. Адже, використовувати екопарковку за прямим призначенням можна вже буде незабаром», – підсумовуючи зустріч зазначив директор Ігор Жмурко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...