• Головна
  • Під час експедиції у Луцьку: в Україні знайшли старовинні фрагменти кераміки скіфських часів
09:09, 24 січня 2022 р.

Під час експедиції у Луцьку: в Україні знайшли старовинні фрагменти кераміки скіфських часів

Справжнім відкриттям стали фрагменти кераміки ранньозалізного часу, майстерно реставровані до цілих форм Олексієм Войтюком.

Під час експедиції у Луцьку: в Україні знайшли старовинні фрагменти кераміки скіфських часів, фото-1

Українські археологи знайшли фрагменти кераміки ранньозалізного часу. Старовинну скіфську кераміку виявили під час експедиції у Луцьку. Про це повідомив науковий співробітник охоронної археологічної служби України Віктор Баюк на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що знахідка датується серединою першого тисячоліття до нашої ери й належить до скіфського періоду. Вчені підтвердили факт заселення первісного Вододільного пагорба між Стиром та Сапалаївкою. Наразі археологам необхідно провести роботи в межах історичного ядра міста Луцька.

Додамо, що Волинська археологічна експедиція провела наукову експертизу по вулиці Ярощука, 12.

Лучанами віддавна маркувалась ця територія по цікавому зразку садиби періоду Волинського воєводства, знесеній у квітні 2021 року. Археологічно, згідно з чинним Історико-архітектурним опорним планом міста Луцька, ця територія належить до Зони охорони археологічно цінного культурного шару II категорії, — зауважив Віктор Баюк.

Також дослідники провели операцію по вивченню початкової типографії ділянки, стратиграфії культурного шару. Вони виявили матеріали ранньомодерного, пізньосередньовічного та давньоруського часів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...