• Головна
  • Гарбуз із секретом: головний приз поїде в село, яке дало світові В’ячеслава Липинського (Розумна вікторина)
19:25, 24 січня 2022 р.

Гарбуз із секретом: головний приз поїде в село, яке дало світові В’ячеслава Липинського (Розумна вікторина)

Але перед тим, як оголосити трійку призерів нашої інтелектуальної вікторини за 2021 рік, я хочу від усього серця щиро Вам подякувати за те, що в час майже тотальної деградації всього «розумного, доброго, вічного», чим славилося людство, ви – останні з могікан – ще живете за принципом легендарного підкорювача Антарктиди британського морського офіцера Роберта Скотта: «Боротись і шукати, знайти – і не здаватись!»

Гарбуз із секретом: головний приз поїде в село, яке дало світові В’ячеслава Липинського (Розумна вікторина), фото-1

За оці 216 номерів, бо ховаємо ми від вас речі з першого нашого номера, багато хто з вас для мене став добрим приятелем, листів від якого чи просто есемесок я неймовірно чекаю кожного тижня, і коли їх нема – сумую і починаю переживати за ваше здоров’я. Тому як друзям відкрию таємницю: у 2021-му ми мали запустити відеогарбуз, навіть уже робили зйомки з колоритними людьми і створили комп’ютерну графіку, але... не вистачило техніки для зйомок. А робити які-небудь «відосики» не хотілось – тому перенесли цей задум на майбутнє. Можливо, вдасться реалізувати його вже у 2022-му... «Лишь бы не было войны».

Кожен із призерів найближчим часом отримає від Грицька Гарбуза і «Цікавої газети на вихідні» подарунок, і, сподіваюся, поділиться світлинами про це з іншими нашими гравцями, щоб спонукати їх до перемог!

Але насамперед маємо підбити підсумок останнього минулорічного туру, який і сформував остаточну турнірну таблицю наших знавців.

«Гарбуз із секретом» – 52 (2021)

Десь на Миколая захотілося перечитати і передивитися свого улюбленого «Степана». Про добро і зло, любов і смерть, смерть через любов, шлях і Президента, хворобу і особливу вакцину, про популярне в минулому столітті «розп’яття»… Клас, одним словом, бо ж класика! Але зловив себе на думці, що у фіналі вік головного героя в книжці і у фільмі дещо відрізняється. Тому вирішив заховати сьогодні цифру. Щоб її відгадати, треба 2022 поділити на різницю найбільшого і найменшого віку у фіналі головного персонажа.

Що за цифра знаходиться у гарбузі?

Відповідь «505,5» (у культовій книжці Стівена Кінга (Stephen («Степан») Edwin King) «Зелена миля» (1996) головному герою 104 роки, а в однойменному фільмі 1999 року випуску – йому 108 літ, тому – 2022: (108 – 104) = 505,5) надіслала лише волинянка-ківерчанка Тамара Нецько. Тобто, вона єдиною стає володаркою 200 гривень призових. Вітаю! А всім іншим рекомендую прочитати і книгу, і переглянути фільм.

А тепер – найголовніше:

Трійка призерів конкурсу «Гарбуза із секретом» у 2021 році:

1 місце – Віта БОБКО (с. Затурці Володимир-Волинського району Волинської області – тут народився знаменитий український історіософ і політичний діяч В’ячеслав Липинський) – 26 балів.

2 місце – Тетяна РЕПЕТИЛО (с. Гуляйполе Катеринопільського району Черкаської області) – 24 бали.

3 місце – Тамара НЕЦЬКО (м. Ківерці Луцького району Волині) – 22 бали.

Кожен із призерів найближчим часом отримає від Грицька Гарбуза і «Цікавої газети на вихідні» подарунок, і, сподіваюся, поділиться світлинами про це з іншими нашими гравцями, щоб спонукати їх до перемог!

А нам час шукати нових переможців уже 2022 року. Тож поїхали!

Гарбуз із секретом: головний приз поїде в село, яке дало світові В’ячеслава Липинського (Розумна вікторина), фото-2

«Гарбуз із секретом» – 2 (2022)

У стародавні часи, щоб почути гучне «Віват!», доводилося дуже довго тримати в руках ці предмети (на фото). Їх назву можна скласти з 12 букв, звісно, відкинувши три зайві: «к», «с»,«е», «е»,«х», «х», «р», «т», «л», «б», «а», «ь».

Але в наші дні місце цим предметам лише в музеї. Проте справа не занепала. Тому сьогодні в гарбузі ми заховали фото українки, пов’язаної з цим заняттям, і серце якої підкорив «послідовник Посейдона».

Слово-відповідь треба надіслати до 27 січня 2022 року тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «Різдво»), але обов’язково вказати після слова-відповіді у дужках ще й своє ім’я і прізвище (наприклад: «М’яч (Максим Мохнюк)»).

Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох. А ще спеціальний приз – 150 гривень – отримає той, хто в листі на поштову адресу (43025, м. Луцьк, просп. Волі, 13, «Цікава газета на вихідні») чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав відповідь.

Будьте крепко здорові!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...